Yaz kampı dediğin böyle olur!

Duyduk duymadık demeyin: Genç Öncüler'in düzenlediği yaz kampı başlıyor!

Yaz kampı dediğin böyle olur!

Genç ÖncülerYüzerken muhabbet edelim, koşarken öğrenelim

Yaz, kum, güneş, kamp çadırı, sohbet, muhabbet….

Bunaltıcı bir sıcak, kapalı mekânda uzun süren konuşmalar…

Birinci durum Türkiye de hatta belki de dünyada genel tatil konseptini ifade eder malum, ikinci durum ise yazları bir şeylerle uğraşmak isteyen gençlerin sabır göstermesi gereken ufak, zorlayıcı şeylerdir genelde. Bunlar olmadan faaliyet olmaz algısı yerleşmiştir kafamıza...

Fakat bunun doğru olmadığını, insanların gayet yazın hem yüzebileceğini hem muhabbet edebileceğini hem kamp yapabileceğini hem de gerçekten bir “faaliyet” yapabileceğini göstermek açısından genç öncülerin her yıl düzenlediği yaz kamplarını haber vermek istiyorum ilgililere.

Lapseki

Hayat dergi sayfalarına sığmaz!

Birçok kişinin sadece bir dergi olarak tanıdığı, daha ilgili olanların yıl içinde düzenledikleri programlardan da haberdar olduğu genç öncüler esas itibariyle yazın ve kışın düzenli olarak toplanmalarından alıyor güçlerini. Düzenli toplanmak bizim pek beceremediğimiz bir iştir malum. “Türk gibi başla İngiliz gibi bitir sözü” her düzenli toplanmak isteyenin şiarıdır bu ülkede ama nedense bu söz bile kafi gelmez düzenli toplanmaya.

Lapseki

Mecburi sandığımız sabır testleridir belki bu düzensiz toplanmaları imkânsız kılan. Ama genç öncüler kampları şunu gösteriyor ki, eğer bir grup insan, gerçekten düzenli bir iş yapmak istiyorsa, kendini şartlara uydurmak yerine şartları kendine uydurabiliyor. Yaz kampları bunun en açık örneği diyebiliriz.

Lapseki

Müslüman'a tatil yasak mı?

Yıllarca Müslümanlar yaz tatil kum sıcak eğlence ekseninde şekillenen tatil anlayışını reddettiler bu ülkede. Fakat sonra bir şeyler oldu, “bizim neyimiz eksik” diye sordu birileri ve “İslami” tatil mekânları mantar gibi türemeye başladı. Kadın erkek ayrı havuzlar olması ve barların içkisi olmazı haricinde reddedilen, kabul edilmeyen bu mekanlar aynı zamanda bizden olanın reddedilip bir başka dünya görüşüne geçmenin de göstergesiydi. Peki bu nimetler daha faydalı şekillerde de değerlendirilemez miydi? Değerlendirilebiliyormuş gördüğümüz kadarıyla. Hem “tatil” yapılıp hem de “iş” yapılabiliyormuş gördüğümüz kadarıyla.

Lapseki

Genç öncüler bu yaz yine 3 grup halinde Çanakkale Lapseki’ye gidiyorlar, ilgilenenleri de davet ediyorlar. Bu sene kampta şeytan ve insan mücadelesi konuşulacakmış. İlgilenenler 0536 233 88 95 numaralı telefonu arayabilirler, tarihler ile ilgili bilgiyi ise aşağıda bulabilirler.

İlk Dönem: 8 ve 9. Sınıfları Bitirenler

19 Haz. Cumartesi Akşamı Yola çıkacaklar

24 Haz. Perşembe Sabahı Geri Dönecekler

İkinci Dönem: 10 ve 11. Sınıfları Bitirenler

23 Haz. Çarşamba Akşamı Yola çıkacaklar

28 Haz. Pazartesi Sabahı Geri Dönecekler

Üçüncü  Dönem: 12. Sınıfı Bitirenler

27 Haz. Pazar Akşamı Yola çıkacaklar

2 Temmuz Cuma Sabahı Geri Dönecekler

Katılım Ücreti: İstanbul 100 TL İstanbul Dışı: 50 TL (Yol Ücretini kendileri karşılayacaklar)

 

Mehmet Erken haber verdi

Lapseki

Lapseki

Yayın Tarihi: 18 Haziran 2010 Cuma 14:31 Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2010, 00:07
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
şanssız
şanssız - 11 yıl Önce

kardeşleri yollayacak bir kamp arıyorduk ama 9u bitirenler bitmiş :( kader diyelim...

banner26