Umutla heyecanla Filistin yolunda!

Gazze konvoyuna bağlanarak en taze haberleri alıyoruz.

Umutla heyecanla Filistin yolunda!

Selamun Aleyküm. Klasik bir soru olacak ama seni biraz tanıyabilir miyiz?

Aleyküm Selam. İsmim İbrahim, Öğrenciyim. Konvoya katılmak için Zonguldak’tan kalkıp geldim.

İbrahim bize şu an oradaki ortamı aktarır mısın?

Şu an İHH’nın Filistin’e gönderdiği bir ambulansın içindeyiz. Burada 5 kişiyiz.Ankara’ya yaklaştığımız ve bizim ambulans ekibi aynı zamanda organizasyonda olduğu için telsizlerle araçlara yönlendirme yapıyoruz. Bir taraftan da Ömer Karaoğlu’dan, Şehit Türküsü’nü dinliyoruz. Sirenler eşliğinde otobandan çıktık Ankara’ya girmek üzereyiz. 10 -15 dakika sonra Ankara merkezde olacağız inşallah.

İnsanlar heyecanlı mı? Üzgün mü? Gözlerinde gördüğün nedir?

Umut ve heyecan gözlemliyorum abi insanlarda. Burada birçok insan birkaç ortak kelime ile anlaşıyor. Selamun Aleyküm ve İnşallah buradaki insanların ortak paydası. 2 saat önce Pakistanlı birisine “selamun aleyküm wellcome” dedim karşıladım ve 20 yıllık dost gibi kucaklaştık.

Sadece Türkiye'den katılımcı yok bildiğim kadarıyla. Kimler var? Hangi ülkeleri gördün? Tahmini olarak kaç kişisiniz?

İngiltere’den ve Amerika’dan gelen insanlar gördüm. Pakistanlı bir kardeşimiz İngiltere’den geliyor. Mesela yardımeli derneği Lyon’dan Fransa’dan araç getirmiş.

Fransa’dan, İngiltere’den Amerika’dan Meksika taraflarından bile  araçlar var.

Tabi hepsinin plakalarını falan bilemediğimiz için net olarak diğer ülkeleri söyleyemiyoruz.

Türkiye’den yoğun bir katılım oldu. Birde yarın Mersin Limanı’ndan 45 kadar araç katılacak.

Sen nereye kadar gitmeyi planlıyorsun?

Aklımda önce Ankara vardı ama bu coşku ve heyecanı görünce Antep’e kadar gideceğim dedim. Biraz hastaydım  ama şimdi hastalığı unuttuk.

Bu tarz çabaların etkisi oluyor mu sence? Konvoyların, eylemlerin?

Elbette oluyor. En azından dışarıda olan yani organizasyonu dışarıdan izleyen insanlar. birileri birşeyler yapıyor diyor. Uzun zamandır yapılmayan bir eylem bu. Ayrıca bizim medya pek ilgi göstermese de yurtdışındaki insanların ilgi ve dikkatini çeken bir eylem. Bizler biraz daha aktif olsak, mesela şu 200 araç sınırdan çıkana kadar 2000 araç ile eşlik etsek birşeyler değişirdi.

Medya demişken, kimler var konvoyda? Kimler haber yapmak için geldi? Gördün mü kimseyi?

TvNet’i gördüm ben Gerede’de bir dinlenme tesisinde. Aynı zamanda Vakit’ten Ahmet Varol hoca var konvoya katılanların içinde.Ama Ankara’da ki basın açıklaması biraz kalabalık olacak. Birçok insanın katılacağı haberini aldık.

Planınız nedir? Ankara’dan nereye geçeceksiniz?

Bu gece Konya’ya geçiyoruz. Konya’da sabah kahvaltısı ve şehir turu. Sonra Adana.

Allah yolunuzu açık etsin. dunyabizim.com okurlarına diyeceğin bir şey var mı?

Son söz olarak çok ilgimi çeken ve beni çok duygulandıran bir tabloyu aktarayım. Filistinli çocuklara giden oyuncak yüklü bir araba gördüm. Hemen arkamızda seyrediyor. Onu, yaşlı ve sakallı tonton bir amca kullanıyor. dünyabizim okurlarından ise dua istiyoruz. Dua edelim ve Mısır sınır kapısını açsın. Dua edelim ve zulümler son bulsun.

Fotoğraf Galerisi: //www.dunyabizim.com/gallery.php?id=137

 

Cesur Küçük konuştu.

Yayın Tarihi: 17 Aralık 2009 Perşembe 16:52 Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2009, 09:22
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
tapanyaki
tapanyaki - 12 yıl Önce

Sizlere emanet ettiğimiz tüm sevinçlerimiz, tüm umutlarımız, tüm selamlarımız ve tüm dualarımızla, Rabbim yolunuzu açık etsin. Hem de Cennet'e kadar.

yıldız ramazanoğlu
yıldız ramazanoğlu - 12 yıl Önce

ne güzel haber. taksim de çok iyiydi yağmurun altında. galloway slogan attırdı. free free palestine !! her zamanki gibi tarihi günler...yolları açık olsun. bu hareket herkesin ölmediğine, dirilerin varlığına dair bir işaret...ne mutlu yola çıkanlara...biz de dualarımızla yazılarla resimlerle hikayelerle fotoğraflarla her yolla işin üzerinde olalım.

Esad Eseoğlu
Esad Eseoğlu - 12 yıl Önce

Rabbimizi yolunuzu açık eylesin.. Uğurlar ola..

sumeyra
sumeyra - 12 yıl Önce

dun de samdaydilar harikalr tek kelimeyle o cosku heyecen..ayri dilden insanlar ama tek bir yerde bulusuyorlar free palestine dun aksam samda ki toplantilari gercekten gorulmeye degerdi once arapca sonra turkce veingilizce tercumeler...cosku,cekilen halaylar...hep bir agizdan soylenen birruh biddem nefid ya gazzah(canimiz kanimiz sana feda olsun ya gaze)slogani..bu sabahta urdune ugurladik Allah yollarini acik etsin....

banner26