Uğur Dündar'ın da dedesi müftüymüş!

Genç’in internet sitesinde yayınlanan bir haber izzetli genç mü’min için çok ilham vericiydi.

Uğur Dündar'ın da dedesi müftüymüş!

 

Geçtiğimiz gün Genç Dergisinin internet sitesinde Taha Süren’in çok güzel ve başarılı bir haberini okudum. Bu tip haberlerin önemsenmesi gerektiğini düşünüyorum. Zira Müslümanların özgüvenlerini kazanmalarında bu tip haberlerin ciddi katkılar sağlayacağı kanaatindeyim. Genç Dergisi

Bazen bu bozuk düzende kendimi güçsüz hissettiğim zamanlar olmuştur fakat oldum olası güçlü Müslümanlara hep imrenmişimdir. Birilerinin sümük gibi bir tarafa yapıştırdığı mıy mıy bir Müslüman olmaktansa seviyeli bir vakarı kuşanarak yiğitçe bir mücadele vermek tebrik edilesi bir tavırdır.

Bu nedenle Uğur Dündar’ın katıldığı söyleşi de kendisine Cuma namazına katılan öğrencilerle ilgili yaptığı o berbat haberi soran Abdulaziz Karakuş kardeşimizi ve bu haberi yapan Taha Süren kardeşimizi tebrik ediyor kendilerine bize özgüven duymayı ve güçlü olmayı yeniden hatırlattıkları için gönülden teşekkür ediyorum.

Abdulaziz kardeşimiz tepkisini son derece ölçülü vermiş, dengeyi kaçırmamış, aşırı gitmemiş... İşte bize düşen bu ağırbaşlı, vakarlı ve ciddi üslupla olaylara müdahil olmak ve kayıtsız kalamamak. Örnek olması duasıyla burada alıntılıyoruz.

İşte o haber

Gazeteci Uğur Dündar İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde katıldığı söyleşide geçmişte namaz ile ilgili yaptığı haberlerin amacı sorulunca zor anlar yaşadı!

Uğur Dündar’ın bugün saat 11`de İletişim Fakültesinde katıldığı söyleşide salon tamamen doldu. Fakülte dekanı Prof.Dr. Aydemir Okay, Gazetecilik Bölüm başkanı Prof.Dr. Suat Gezgin, Öğretim Üyesi Prof.Dr. Nurdoğan Rigel ve birçok öğretim görevlisinin takip ettiği söyleşide Uğur Dündar`ın sözleri sık sık alkışlarla bölündü.

Ardından soru bölümüne geçildi. Programın son sorusunu ise arkadaşımız Abdulaziz Karakuş sordu ve ortam bir anda gerildi!

Gazetecilik Bölümü 3. Sınıfta bulunan arkadaşımız; aldığı 3 yıllık gazetecilik eğitiminde, gazetecinin toplumu bilgilendirmek amacıyla haber yaptığını` belirttikten sonra, Uğur Dündar`ın öğrencilerin Cuma namazına gitmesiyle ilgili yaptığı haberin metnini okudu:

`Yaklaşık 50 çocuk Cuma namazı kılıyor. Hepsinin üzerinde okul üniforması var. Öğretmenleriyle birlikte saf tutan bu öğrenciler, İstanbul`da eğitim veren özel bir ilköğretim okulunun öğrencileri. Namaz bitiminde görüntülenmekten rahatsız olan bazı öğretmenlerin tavrı ise hayli sertti.’

O haber için: //gencdergisi.com/1701-veee--ezan-okunuyor--ogrenciler-namaza-basliyor-.html

Haber metnini okuduktan sonra art arda sorular soran Karakuş, sorularına şöyle devam etti:

1-            Bu haberde toplumu hangi konuda bilgilendirmeyi amaçladınız?

2-            Burada çocuk istismarı yok mu?

3-            Burada özel hayata müdahale yok mu? Uğur Dündar

Sorudan sonra yüz ifadesi değişen Dündar soruya cevap vermek yerine geçmişte imza attığı başarılı işlerden bahsetmeye başladı. Ders saatinde çocukların namaza götürülmesinin müfredatta olmadığını söyleyen Dündar, namaz karşıtı olmadığını, çocuklarının da yeri geldiğinde namaz kıldığını ve dedesinin müftülük yaptığını söyledi.

Uğur Dündar soru soran öğrenciye dönerek yıllarca bu zihniyetle savaştığını söyledikten sonra, `sen o okulun bağlı olduğu vakfın kime ait olduğunu biliyor musun, konferans bitince gel sana söyleyeyim` dedi.

Dündar, bu konuşmasından sonra geçmişte yaptığı haberleri hatırlatarak sizin bana teşekkür etmeniz gerekiyor da dedi.

Konferanstan sonra Dündar’ın yanına giden Abdulaziz Karakuş`a tekrar vakfın kime ait olduğunu araştırmasını söyledi. “Hayır” diyerek camilere yaptığı yardımlardan bahsetti. Sahnede söylediklerinin aynısını söyleyen Dündar dedesinin müftülük yaptığına tekrar vurgu yaptı.

Bu görüşmeden sonra kendisiyle konuştuğumuz arkadaşımız Abdulaziz Karakuş, sorusuna cevap alamadığını, hiçbir şekilde ikna olmadığını, yine aynı ortamı bulduğu takdirde aynı soruyu soracağını belirtti.

 

Aydın Başar haber verdi

Yayın Tarihi: 26 Aralık 2011 Pazartesi 21:06 Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2011, 00:37
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
volkan
volkan - 10 yıl Önce

günahını almayımda zamanında ki müftüler zaten bu toplumun inancını kaybetmesine neden oldu dündarın dedeside öle biridir diyemem ama istanbula zamanında mezar bekçilerini mütfü diye atamışlar tek parti yıllarında kuran bilmeyen adamı müftü yapmışlar

Hüsnü
Hüsnü - 10 yıl Önce

senin deden müftü olsa ne yazar, hıyr herif biz senin ne ml olduğunu bilmiyor muyuz sanki

elif..
elif.. - 10 yıl Önce

saygı duyalım ozaman namazı ironik bir şekilde anlatan bu adama ne de olsa babası müftüymüş!!

yeşim
yeşim - 10 yıl Önce

benimde annem müslüman,namazını kazaya bırakıyoo,bendende istiyor...ben de yapayımda günahları kırışırız sanırsam

banner26