Türkiye uyuma, İzzet'ine sahip çık!

Raid Salah'la irtibatı bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan İHH temsilcisi İzzet Şahin 27 Nisan'dan beri tutuklu..

Türkiye uyuma, İzzet'ine sahip çık!

İzzet Şahin 27 Nisan’dan beri tutuklu! İsrail güvenlik güçleri hak, hukuk, mantık, vicdan tanımadan yine yapacaklarını yaptılar ve bir insanî yardım görevlisini komik gerekçelere sığınarak tutukladılar! 

Raid Salah’la görüşmek suç mu?

Raid Salah, ümmetin gördüğü  en büyük adamlardan biri. Defalarca kendisine suikast düzenlenen, defalarca yaralanan, defalarca tutuklanan bir adam. Filistin davasının erlerinden. Filistin için bir şeyler yapan birinin Raid Salah’la temas kurmaması  düşünülebilir mi? Raid Salah’ın selamı alınmadan Filistin’den geçilebilir mi? İsrail bunun olmasını bekliyor! Herhangi bir gerekçeye ihtiyaç duymadığını alenen ilan etmek istemediğinden İzzet Şahin’i bu gerekçeyle tutukluyor. İHH İnsani Yardım Vakfı temsilcisi, üniversite öğrencisi, Haziran ayına kadar vizesi bulunan, Türk vatandaşı, 3 çocuk babası, 40 yaşındaki İzzet Şahin’i Raid Salah’la irtibatı bulunduğu gerekçesiyle tutukluyor! İzzet Şahin’in bilgisayarında Raid Salah’ın görüntülerine rastlanmış. Olacak iş değil! 

İzzet Şahin

Şimdi eylem zamanı

Bu saçmalığa dur demek için çeşitli sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Taksim’de bir protesto yürüyüşü yapıldı. Galatasaray Lisesi önünde toplanıp meydana kadar sloganlar atarak İsrail protesto edildi. Hafta içi gün ortasında yapılan bir eylem için katılımın birçoğumuza heyecan ve mutluluk verdiğini belirtmeliyim. Taksim’de genç yaşlı güzel bir kalabalık vardı.  

Kimler vardı?

Halihazırda güzel olan kalabalığı daha da güzelleştiren ise entelektüel yoğunluğun hissediliyor olmasıydı. Yazarlığı kadar aktivist kişiliğiyle de tanınan Yıldız Ramazanoğlu, Burhan Kavuncu ile birlikte her zamanki gibi eylem alanındaydı. Angelika için tebriklerimizi iletme fırsatı bulduk. Hareket, heyecan adamı Hakan Albayrak, eşi ve iki kızıyla eylemdeydi. Yusuf Armağan ve Selahattin Yusuf sonradan aramıza katıldılar. Abdurrahman Dilipak, Gülden Sönmez, Cihat Gökdemir oradaydılar. Tabii ki İHH ekibi tam kadro orada, kardeşlerine destek için olmaları gereken yerdeydiler.  

Yapılan konuşmalardan, İsrail’in kendince gerekçe olarak sunduklarını öğrendik. Vize başvurularıyla uğraşan avukatların İzzet Şahin’in yanına gitmek için hazırlandıklarını duyduk, bir nebze olsun rahatladık.  

İzzet Şahin için

İzzet Şahin’i tekrar dünyanın bir ucunda kurban keserken, bir yetimin başını okşarken, gemilerle bir yerlere özgürlük götürürken, henüz katarakt ameliyatı olmuş, ışığa yeni kavuşmuş bir yaşlı Afrikalının koluna girmiş giderken görmek için bu konuya duyarlılık gösterin. Gündemden düşmesine müsaade etmeyin ve açılan blog sayfasını mutlaka ziyaret edin: //izzetsahineozgurluk.blogspot.com/

 

 

 

Merve Akbayır oradaydı

Yayın Tarihi: 13 Mayıs 2010 Perşembe 11:53 Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 08:13
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nevin Ünal
Nevin Ünal - 12 yıl Önce

Rabb'im, İsrail'i kahru-perişan et.

Kenan Subaşı
Kenan Subaşı - 12 yıl Önce

şalom gazetesi bu ülkede rahat rahat yayın yapabiliyor,yahudi şirketler rahat rahat alış veriş yapıyor bu ülkede,mecliste yahudi veya masonlarla dostluk kulübü kuranlar oldu,şimdi ne durumda bilemiyoruz,hal böyleyken,yahudilere ses çıkarmayalım mı ? izzet şahin bir direniş örneği,eğer inanıyorsak onu yalnız bırakmayalım..

banner26