Tarık Tufan Cennet'te!

"Tarık Tufan ile Söyleşi Vakti"nin ilk konuğu Murat Menteş. Söyleşinin mekanı; Cennet..

Tarık Tufan Cennet'te!

Tarık Tufan ile söyleşi vakti etkinliği dikkatimi çekti. Anladığım kadarıyla Tarık Tufan, Cennet Kültür Merkezi’nde düzenli olarak söyleşiler yapacaktı. 

 
Küçükçekmece güzel yer vesselam

Küçükçekmece İstanbul’un kenarda köşede kalmış ilçelerinden. Fakat son yıllarda müthiş bir atılım içinde. Gerek kentsel dönüşüm olsun, gerek kültür sanat faaliyetleri olsun.  

Mesela güncel kitapların da olduğu büyük bir kütüphanesi var ilçenin. Üç tane büyük kültür merkezi var. Üstelik bu merkezlerde sürekli faaliyet var. Bilgi evleri var, sergiler var, tiyatrolar, film gösterimleri, söyleşiler. Yani dolu dolu bir kültür sanat ajandasını belediye her ay kapınıza kadar bırakır. 

Tarık Tufan Cennet’te 

Belediyenin Ocak ayı  ajandasını incelerken; Tarık Tufan ile söyleşi vakti etkinliği dikkatimi çekti. Anladığım kadarıyla Tarık Tufan, Cennet Kültür Merkezi’nde düzenli olarak söyleşiler yapacaktı. Yani bir konuk alıp onu konuşturacak, sorular yöneltecek, programın akmasını sağlayacaktı. 10481

İlk konuk Menteş 

Programın ilk konuğu ise Murat Menteş. Menteş son romanı Korkma Ben Varım ile ilgili bir söyleşi gerçekleştirecek. Tarık Tufan ve konuklar ise sorularla programı destekleyecekler. 

Nasıl giderim? 

Hayatımızda hiç Küçükçekmece’ye gitmedik diyenler için mekanı tarif etmek faydalı olacak. Metrobüs ile Beşyol durağına kadar geliniz. Yolun sağ tarafına geçiniz.  Öğretmen evi yazan tabeladan içeriye doğru 8-10 dakika yürüyünüz. İşte Cennet Kültür Merkezi. Program 14 Ocak 2010 Perşembe günü. Başlama saati ise 19.30 

 

Halil Yılmaz Küçükçekmece’ye çağırdı. 

Yayın Tarihi: 13 Ocak 2010 Çarşamba 10:51 Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2010, 20:21
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa güleç
mustafa güleç - 11 yıl Önce

haber iyi güzel hadi de, küçükçekmece'ye nasıl giderim in tarifini yapmış adam. kaçıncı yüzyılın kaçıncı yılında yaşıyoruz kardeşim. internetten az biraz bakmaları yeterli bilmeyenlerin. istanbul'da yaşayıp küçükçekmeceye gitmeyi bilmeyen ölsün be. ne işi var kültürle edebiyatla. insan önce mekanını tanır.

Murat
Murat - 11 yıl Önce

Dünyabizim.com olarak etkinliği takip edeceğinizi düşünerek, İstanbul ve Türkiye'de bulunmadığımdan, söyleşinin ses kaydını rapid üzerinden sunmanızı istirham ediyorum. Bremen / Almanya. Selam ile...

Mustafa UĞURLU
Mustafa UĞURLU - 11 yıl Önce

Bu güzel söyleşileri bir tv kanalı da -Tv5, Cine5, TvNet, Kanal24, Hilal Tv bunlardan biri olabilir mesela- canlı ya da banttan yayınlasa ne güzel olur değil mi? Buradan talep etmiş olalım. Belki duyarlar.

umran
umran - 11 yıl Önce

Nasıl giderim konusu benim için problemdi; çözümü için teşekkürler.

alfa
alfa - 11 yıl Önce

Allah tarık abiye samimiyet versin .

AMİİİİİNNN!

asri kus
asri kus - 11 yıl Önce

bitmez tükenmez geyikler. olan vatandaşın zihnine, parasına, algısına oluyor. ne için? hayatta bir şeye inanmayan adamları oldurmak için. maksat bir şey yapmak değil bir şey olmak.

Ali Eyi
Ali Eyi - 11 yıl Önce

Haber için çok teşekkürler. Fakat tarif yanlış olmuş. Metrobüs hattında Beşyol diye bir durak yok. Bunu deneyerek öğrendim. Yanlış durakta indim sordum soruşturdum falan. Bu sebeple geç kaldım. Geç kalan tek kişi benimdir umarım.
Bir dahaki yol tariflerinde daha dikkatli olmanız dileğiyle. :)

emre
emre - 11 yıl Önce

Biz dahi ol söyleşi içün Üsküdar'dan taa Küçükçekmece'ye gidenlerdeniz (ben ve kız arkadaşım).Pişman mıyız?Evet diyemeyiz çünkü Murat abiye ayıp olur.Hayır da diyemeyiz zira sarf edilmiş 6 saat var.Aslında bu 6 saati gözden çıkarmıştık lakin Tarık Tufan'ı hesaba katmamıştık.Teknik anlamda söyleşiden çok uzak bir programdı,T.Tufan'ın sonu gelmez ve alakasız cümlelerine sabretmek zordu.Kitaba dair karımız sadece imza almamızdı.Çünkü söyleşi Tufan'a tutuldu.Biz Nuh Tufan'ı tercih ederdik.Eyva


banner26