Tarih topluluğu, sezonu açtı

İstanbul Üniversitesi Tarih Topluluğu yeni dönem açılışını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Tarih topluluğu, sezonu açtı
9241
Prof. Dr. Abdülkadir Donuk programla
ilgili duygularını paylaşırken..

İstanbul Üniversitesi Tarih Topluluğu yeni dönem açılışını yoğun bir katılımla  gerçekleştirdi. Program,  Doç Dr. Ali Fuat Örenç‘in açılış konuşmasıyla başladı. Örenç, Tarih Topluluğu’nun önemi üzerine dikkat çekti. Programa katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Örenç, bu tip organizasyonların devamının gelmesini diledi.

Örenç’ten sonra Tarih Topluluğu’nun yapmayı planladığı faaliyetler hakkında Topluluk Başkan Vekili Cüneyt Tepe, programa katılanlara açıklamalarda bulundu. Slayt sunum ile desteklenen bu konuşmada Tepe, Tarih Topluluğu’nun kimsenin emri altında olmadığını, hiç bir ideolojiye bağlı bulunmadıklarını ve yollarına bağımsız bir şekilde devam ettiklerini belirtti. Tepe’nin belirttiklerine göre önümüzdeki günlerde faaliyetler hızlı bir şekilde başlayacak. İlk olarak Ayasofya Gezisi’ni gündeme aldıklarını belirten Başkan Vekili gereken çalışmalarını yaptıklarını ve kısa bir süre sonra bu gezinin duyurusunu yapacaklarını söyledi. Tarih Topluluğu’nun bir bayrak yarışı olduğuna değinen Cüneyt Tepe; bu işin tamamen gönül işi olduğunu ve bu işin sahiplenilmesi gerektiğini vurguladı. Tepe, sunumunu gerçekleştirirken programa dahil olan Prof. Dr. Fahameddin BaşarProf. Dr. Abdülkadir Donuk ve  Doç. Dr. Mahmut Ak’ı kürsüye davet ederek, hocalarının da duygu ve düşüncelerine yer vermesini rica etti. Tepe’nin sunumu bittikten sonra geçen yıla ait yapılanların bir klibi izleyicilere gösterildi. Ayrıca Cüneyt Tepe geçirdiği rahatsızlıktan dolayı programa iştirak edemeyen Tarih Topluluğu Başkanı İbrahim Akkurt’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

9242
Programın yıldızı Harun Korkmaz
eşsiz yorumuyla..

Program Harun Korkmaz’ın eşsiz yorumuyla Türk Sanat Musikîsi ile devam etti. Prof. Dr. Abdülkadir Donuk’un kapanış konuşmasını yaptığı programın çıkışında katılımcılara kek ve meyve suyu ikram edildi. Tarih Topluluğu’nun yapmış olduğu ciddi programlardan birisi olan Tanışma ve Tanıtım toplantısı hafızalardaki yerini çoktan aldı..

 

Cüneyt Yılmaz bildirdi.

Yayın Tarihi: 24 Kasım 2009 Salı 14:49 Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2009, 19:15
banner25
YORUM EKLE

banner26