Sultan Ahmet'te Hamza eylemi!

Bu kalabalığa; "Maklubesiz sohbet, Hamza'sız Cafcaf düşünülmez." Sloganıyla Sultan Ahmet Meydanı dar geldi..

Sultan Ahmet'te Hamza eylemi!

Cafcaf İstanbul Temsilcileri Sultanahmet meydanı'nı salladı

Hamza Eylemi
(+)

Ömer Faruk Dönmez'in Hamza karakterinin de dergimiz Cafcaf'ta sona ermesine kızan, üzülen ve sinirlenen İstanbul Temsilcileri Sultanahmet'te insanlara haykırdı:

'Maklubesiz sohbet, Hamza'sız Cafcaf düşünülmez.'

Bu sloganı duyan ve Cafcaf'tan bihaber olan halkımız ve turistler ise 'Hamza kim abi?' diye sordular bize, biz de açıkladık.

O gün 1 Nisan idi ve dergilerimizin eski sayılarını 1 Nisan hediyesi olarak dağıttık. Turistlerle de görüştük, tanıştık. Bazı ecnebiler onlara oyun oynadığımızı zannettiler ama olayın ciddiyetini biz avaz avaz bağırınca anlayabildiler.

Hamza EylemiHamza EylemiHamza EylemiHamza Eylemi
  Resimleri büyütmek için üzerini tıklayın.

Büyük cesaret gösterdik! 

O gün 13-14 kişi idik fakat bu azlığa rağmen Hamza'yı isteme cesaretimiz hayli dikkat çekiciydi. Öyle ya, normal bir mitingde 100 kişi bin kişi on bin kişi falan olur; rahatlıkla bağırılır ama biz o gün iki elin parmaklarını biraz geçecek kadardık, bağırması çok zordu ama yine de Hamza sevgisiyle, Hamza'nın yeni maceralarının özlemiyle bağırdık: dikkatleri de üzerimize çektik; Asım Ağabeyin dediğine göre böyle bir eylem en son 120 yıl önce yapılmış Ahmet Mithat Efendi roman kahramanına hak etmediği işler edince!

Velhasılı güzel bir eylem idi!

 

Esad Eseoğlu haber verdi

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2010, 13:30
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Şamilov
Ahmet Şamilov - 9 yıl Önce

bu eylemin sonuç getireceğine pek inanmıyorum. belki bir iki sayı da tekrar görebiliriz.
Volkan AKMEŞE için de birşeyler yapılsa keşke

fkgk
fkgk - 9 yıl Önce

biz gelemedik ama bizde bulunduğumuz yerden sesleniyoruz.hamzasız cafcaf istemiyoruz.belkide başka versiyonlarda zuhur edebilir.geri dön hamza!!!

Adem
Adem - 9 yıl Önce

Şahane bir eylemmiş. İçimden Cafcaf alasım geçti.

geceleyin koşu
geceleyin koşu - 9 yıl Önce

yahu şu gençlerin yüzündeki utangaçlığa bakıp da orda olup onlara destek olmayı düşünmemek mümkün mü.asım baba sen var ya. ömer faruk dönmez, yine mi gol değil!

Mehmet Bahadıroğlu
Mehmet Bahadıroğlu - 9 yıl Önce

bizde oradaydık, hoş bir anı oldu :)

murat görmüş
murat görmüş - 9 yıl Önce

hamza yazdıklarınla çelişme kafanı kumdan çıkar yürekli ol senin bu gençleri sersefil sokağa dökmeye ne hakkın var sormazlarmı adama

mustafa ahmet
mustafa ahmet - 9 yıl Önce

öemr faruk beyin bir düşündüğü vardır elbette. ben okur olarak hamzanın son bulması gerektiğini hissediyorum. ve eylemcilere değil ama kesinlikle o iyi yazar ömer faruk abime destek veriyorum. hamza devam etmesin üstadım.

banner19

banner13