Suavi Kemal Yazgıç çareyi buldu

Şair Suavi Kemal Yazgıç şiire duyarsız yayıncılığa isyan etti ve bir çözüm de buldu...

Suavi Kemal Yazgıç çareyi buldu

Türkiye'de yayıncımızı biliyosunuz, kültür, sanat, edebiyata mesafelidir kendileri. Hele de dindar çevre yayıncısıysa iyice mesafelidir.

Aslında bu mesafelilikte sadece yayıncı suçlu değildir ama bir kültürel atmosfer Yeni Şafakoluşturamayan gazetesi (Yeni Şafak, Zaman, Vakit) televizyonu (Kanal 7, Samanyolu, Ülke TV) dağıtımcı, cemaatlerin edebiyata uzak durmakta ısrarcı havalarda olup ama kendilerinin kocaman Kanal 7olduğunu iddia etmekten hiç çekinmeyenleri, dindar çevre edebiyat çevrelerini yok saymayı ısrarla süürdüren laik, seküler, solcumsu medya ve edebiyat çevreleri, iki zorluğu görüp yazmaya ısrar etmeyen dindar çevre edebiyatçısı... hepsi suçludur, suçta bir pay sahibidir.

Her yıl yeni yeni kitaplar çıkıyor. Fakat bu yeni kitaplar arasında edebiyatın, özellikle de şiirin kendisine bulduğu alan çok küçük.

Bu küçüklükten dolayı yıllardır kitabı çıksın isteyen bir çok şair yazar zor durumlara, hallere katlanmak durumunda kalıyor.

Suavi Kemal Yazgıç 3. şiir kitabını basacak bir yayınevi göremeyince çözümü internette bulmuş.

Kendi adını taşıyan sitesinde ( http://suavikemalyazgic.com ) son şiir kitabı Kaynama Noktası'nı yayınladı.

Şimdiye kadar yayınlanmış 2 şiir kitabından Sebepsiz Serçe Birey yayınlarından, Taş Suya Değince Ebabil yayınlarından çıkmış olan Yazgıç'ın bir öykü kitabı da Eylül yayınlarından Kırk Gri Hırka ismiyle çıkmıştı.

Son kitap bir tıklık uzaklıkta. Ne dağıtım derdi var ne satış... Böyle sanki daha güzel... Şairimizin yeni kitabı hayırlı olsun.

 

Özlem Torun haber verdi

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2010, 09:41
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek Demir
Melek Demir - 10 yıl Önce

Suaviciğim .
Her şerde bir hayır vardır. Yeni bebeğin, yeni kitabın, yeni yayın mecran hayırlı olsun.
Eli kalem tutmayan adamaların kitapları piyasada fink atarken, senin kitabının öksüz kalması yazık olmuş. ama emin ol, ona ebeveynlik edecek binlerce okurun var. Hemen tıklayacağım siteni. Ve okuyacağım şiirlerini. Seni seviyorum dostum. allah'a emanet ol.

Zeki Bulduk
Zeki Bulduk - 10 yıl Önce

Üzüntü ve muz kabuğu:(
...
(üç noktanın ne söylediğini her birimiz ayrı ayrı kanamalı bir hasta gibi anlatabiliriz şimdi şairin derdine merhem olmasa da.)

...
... - 10 yıl Önce

Keşke bu da yalan haber olsa

şevket şimşek
şevket şimşek - 10 yıl Önce

Gençler gözünüzü seveyim yapmayın. Şerde hayır yoktur. Ayeti kerimeye dikkat edelim. Sizin sevdiğiniz şeylerde şer olabilir, hoşlanmadığınız şeylerde de hayır olabilir. Bu iki anlatımdan birisi filistindir, diğeri israildir. Bu farkı bazı yazarlarımız bile anlamış değiller… yazık ve acı…

malcolm
malcolm - 10 yıl Önce

medyanın edebiyata önem vermediğini söyleyenler öncelikle edebiyatın gazetede ne işi var sorusunu kendilerine sormalılar. edebiyat dergilerinin 300-500 sattığı bir ülkede hangi gazete niçin edebiyata yer versin ki? siz gazeteci olsanız aynısını yapmaz mıydınız? (editörden cevap: yapmazdık!)

Emir
Emir - 10 yıl Önce

hakkatten ya, keşke yalan haber olsaydı...

Muhsine
Muhsine - 10 yıl Önce

Ah be Suavi Abi,


Keşke Ebabil, Şule, Profil, İz, Timaş... gibi bir yayınevi talip olabilmeyi başarabilseydi... İnternette okunmuyor seyrediliyor...

banner19

banner13

banner26