Sirkeci'den sadece tren gitmez!

Şair “Sirkeci’den tren gider” diyor. 14 Aralık akşamına kadar Sirkeci’ye uğramazsanız Sirkeci'den giden sadece tren olmayacak.

Sirkeci'den sadece tren gitmez!

Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği TÜRDEB tarafından organize edilen 2.Türkiye Dergi Günleri 14 Aralık Çarşamba akşamı son bulacak. Sirkeci Garındaki fuarı hala ziyaret etmeyeniniz varsa mutlaka gitmenizi tavsiye ederim. Gidin ve adını hiç duymadığınız ne kadar çok dergi olduğunun şaşkınlığını yaşayın. Birçok büyük derginin –büyük derken kastım yılların dergisi olmalarından- yanı sıra yayın hayatına yeni katılmış her türden dergiler de var.

Dergi Fuarı sayesinde okurlar takip ettikleri dergilerin yazarları ve çizerleriyle de tanışma imkanları buluyorlar. “Dergiler satmıyor, ilgi görmüyor.” diyenleri çatlatacak bir fuar bu: fuar dolup taşıyor! Dergiler kendilerini tanıtma imkanı bulduklarından, okurlar birçok dergiyi aynı anda inceleme fırsatına sahip olduklarından dolayı çok memnunlar. Anne-babalar çocuklarıyla birlikte ziyaret ediyorlar fuarı. Çocuklar büyük bir zevkle, hem çocuk dergilerini hem de diğer dergileri inceliyorlar. Anlayacağınız alan memnun satan memnun.

Geçen yıla göre katılımcı sayısı hayli fazla. Muhtemelen bir sonraki fuarda şu andaki mekan olan Sirkeci Garı yetmeyecektir. Hatta inanıyorum ki yakın bir zamanda fuar, uluslararası olacak ve biz bu sayede diğer Müslüman ülkelerdeki kardeşlerimizin nasıl dergiler çıkardığından da haberdar olabileceğiz.

Programların bir kısmı Sohbet Vagonunda. Sakın mekanın adına Sohbet Vagonu denildiğini sanmayın. Gerçekten bir tren vagonu bu. Hatta bir arkadaş şöyle bir arkadaşın anlattığına göre içerde sohbet devam ederken birkaç yolcu gelip eşyalarını yerleştirmeye başlamışlar. Şaşkınlıklarını düşünün artık.

Vagonda veya yazar bekleme salonunda sohbet, panel, söyleşi dinleme keyfini yaşamak isterseniz programlardan birine katılmak için bugün son gün, son fırsat!

Çarşamba günkü programlar şöyle:

14.00 İtibar Dergisi SV Furkan Çalışkan Ali Görkem Userin İtibar dergisinin yolu

14.00 Tasfiye Dergisi YBS Dindarlar ve Kitaplar Kadrican Mendi

17.00 Fayrap Dergisi YBS “Bir Dergiyi Batırmanın 9 Yolu” Hakan Arslanbenzer

17.00 Cafcaf Dergisi SV Çizer ve yazarlarımızla sohbet Yalçın Turgut, Yusuf Kot, Turgut Yılmaz, Ahmet Altay, Baytar Zahter, Ulvi Alacakaptan, Asım Gültekin

Fuarı 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilirsiniz.

Meryem Uçar ziyaret etmezseniz çok şey kaçırırsınız dedi

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2011, 03:16
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13