Şehitler gecesi yapıldı!

Cumartesi akşamı üniversiteli Müslüman öğrenciler tarafından "Sözünde Duranlar ve Sırasını Bekleyenler" adlı muhteşem bir program yapıldı..

Şehitler gecesi yapıldı!

Program öncesi

Sözünde Duranlar ve Sırasını Bekleyenler
Sözünde Duranlar ve Sırasını Bekleyenler
Sözünde Duranlar ve Sırasını Bekleyenler
Sözünde Duranlar ve Sırasını Bekleyenler
Sözünde Duranlar ve Sırasını Bekleyenler
Sözünde Duranlar ve Sırasını Bekleyenler
Sözünde Duranlar ve Sırasını Bekleyenler
Sözünde Duranlar ve Sırasını Bekleyenler

Resimleri büyütmek için üzerini tıklayın

Cumartesi öğle vakitlerinde Dünya Bizim'i konuşmak üzere Moral Fm'e gitmiştim. Kerem Abadi ve Mehmet Emir Bahadıroğlu ile radyoda sitemizi konuştuktan sonra programı çıkışı hemen oturduğum semte döndüm. Burada daha önceden konuştuğumuz gibi liseli kardeşlerle beraber Fatih'e doğru yola koyulduk. Feza Düğün Salonu önünde indik ve kapıda üç beş tanıdık kardeşle karşılaştırmak bizi sevindirdi. Samimi bir program olacağı daha salona girerken belli oluyordu.

Program adını Ahzab Suresi 23. Ayetten alıyordu. Ayet ise şöyle: "Mü’minlerden öyle adamlar vardır ki, Allah’a verdikleri söze sâdık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü yerine getirmiştir (şehit olmuştur). Bir kısmı da (şehit olmayı) beklemektedir. Verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir." Evet aynen ayette de aktarıldığı bazı yiğitler verdikleri söze sadık kaldı ve şehit oldu. Bazıları ise verdikleri sözlerinde sabittirler ve bu söz üzerine çalışmaktadırlar.

Bu yiğitler o kadar çoktur ki saymakla bitiremeyiz. Tekrar programa dönecek olursak biraz erken salona gitmiştim ve tanıdık dostlarla hem muhabbet ediyor hem de hazırlıkları izliyorduk. Hummalı bir çalışma vardı. Genç ağabeylerimiz programda herşeyin eksiksiz olması için ter döküyordu.

Programda neler yaşandı?

Program yaklaşık yirmi dakikalık bir gecikmeden sonra Kur'an tilavetiyle başladı. Katılımcılar önce bir huzur buldu. Daha sonra program iki üniversiteli ağabeyin şiir dinletisiyle devam etti.

Şehit Fuat Çağlar'ın yakın arkadaşı Necmettin Ağabey, duygu yüklü konuşmasında şehitleri ve şehadeti anlattı. Şehadete ne kadar yakın olduğumuzu sorguladı ve dualarımızda şehadete ne kadar yer ayırıyoruz diye sordu. "Zindan" adlı tiyatro gösteriminde günümüzdeki zindanın Yusuf'un zindanı değil kalplerimiz olduğu vurgulandı.

Kürsüye çıkan Mahmut Ağabey, günümüz şartlarının insanları şehadetten uzak tuttuğunu ve sekülerleşmenin günümüz insanını meşgul ettğini söyledi. Marş ekibi katılımcılara hareket kazandırdı ve hep bir ağızdan "Şehadet Bir Tutku", "Şehitler Ölmez" , "Ey Şehit" gibi ezgiler okundu. "El İntifada"nın söylenmesi ile birlikte salon adera coştu. Tekbirler ve sloganlar birbirini izledi. Program sonundaki sinevizyon gösterisinde zulüm anlatıldı ve şehitlere yer verildi. Program bu sinevizyon gösterisiyle sona erdi.

Program sonrası

Program bittikten sonra da tanıdık ağabeyler ve kardeşlerle sohbet etme imkanımız oldu. Uzun süre göremediğimiz dostlarımızla hasret giderdik. Programın ne kadar eksiksiz, kusursuz ve güzel geçtiğini konuştuk. Programı düzenleyen Üniversiteli Müslüman Gençliğe teşekkür ettik. İçimizde bir huzur ve şahadet aşkıyla eve doğru yol aldık. 

 

 

Cengiz Yalçınkaya katıldı ve "Şehadet Bir Tutku" dedi

Yayın Tarihi: 29 Mart 2010 Pazartesi 15:34 Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2010, 15:06
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
musa
musa - 12 yıl Önce

mardinde toplanan sözde alimlere iyi bir cevap olmuş

banner26