Şehit çocuklarıyla oynadık!

Srebrenica Yürüyüşü'ne katılan Esad Eseoğlu orada neler yaptıklarını anlatıyor!

Şehit çocuklarıyla oynadık!

Geleneksel olarak düzenlenen Srebrenica Yürüyüşü’ne Türkiye’den katılan ve Gençlik Derneği tarafından organize edilen Bahattin Yıldız Yürüyüş Kolu, Bosna’daki gezisini tamamladı. Yürüyüşe, ikinci gün katılacak olan grup birçok yer gezdi.

Şehitliği ziyaret ettilerŞehit çocuklarıyla oynadık

İlk gün (07.07.10) havaalanındaki işlemlerini tamamlayıp kalacakları yere giden grup iki elemanını aynı yürüyüşün bisiklet parkuruna uğurladıktan sonra hiç vakit kaybetmeden şehitlikleri gezmeye başladı. Arnavuti Köyü’nde on sekiz yaşında şehit olan Burçin (Şerafettin) Çalışkan ve ardında üç çocuk bırakarak şehit düşen Pınar (Ahmet) Zafer’i ziyaret eden grup, ardından köyün çocuklarıyla oyunlar oynadı.

Grup, gezisine Travnik’teki Selami Yurdan’ın şehitliğini ziyaret ederek devam etti.

Aliya’nın komutanıyla sohbet ettiler

PatkoviçErtesi gün (08.07.10) Poçiteli Türk köyünü ve oradaki kaleyi ziyaret eden grup ardından Ahmet Yesevi’nin dervişlerinden Sarı Saltuk’un tekkesini ziyaret etti. Daha sonra Mostar’a giderek oradaki çarşıyı ve ünlü Mostar Köprüsü’nü gezen grup buradan Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ziyaret etmeye gitti ve orada hep beraber Yasin okudular. Grup buradan Sarajevo-Başçarşı’ya geçti. Burada bir süre gezdikten sonra akşam namazını Hüsrev Paşa Camii’nde kılan grup, Miladi Müslümani (Genç Müslümanlar)’nin merkezine gitti. Burada Aliya’nın komutanlarından Patkoviç ile uzun bir sohbet yaptı. (Bu sohbet ilerleyen günlerde ayrıntılı bir şekilde yayımlanacaktır.) Daha sonra yürüyüş için hazırlık yapmak üzere kaldıkları yere çekildi.

Şehitlik

Sarı Saltuk dergahı

Mostar köprüsü

Esed Eseoğlu Bosna’dan bildiriyor

Yayın Tarihi: 09 Temmuz 2010 Cuma 12:26 Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2010, 21:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
çiçek...
çiçek... - 13 yıl Önce

maşaALLAH...
özellikle "hû" lafzının olduğu resim, "sarı saltuk dergâhı" harika bir objektif olarak yakalanmış.
maşaALLAH...
ruhları şâd ola...

Mülteci!
Mülteci! - 13 yıl Önce

o ziyaret bir gün bize de nasip olur inşaAllah!!

banner19

banner36