Satır aralarında kurulan kardeşlik

Uluslar arası Genç Derneği hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Akademik eğitimlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri de hayata geçiriliyor..

Satır aralarında kurulan kardeşlik
Kitap Kardeşliği
(+)

Satır aralarında kurulan kardeşlik

Uluslar arası Genç Derneği hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Akademi eğitimlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk çalışmalarını da aynı özenle gerçekleştirmeye çalışıyor. Son olarak Derneği “Satır Arasında Kardeşlik” projesi ile Bingöl ve Mersin’de kuran kurslarına kitap gönderme projesini gerçekleştirdi.

Satır arasında kardeşlik

Genç Akademi adı ile üç yıldır üniversite öğrencilerine alternatif eğitim seçenekleri sunan kurum öğrencileri yaptıkları sosyal sorunluluk projelerinde de aktif olarak dâhil etmekte. Bugüne kadar birçok projeye üniversiteli gönüllüleri ile imza atan Uluslararası Genç Derneği ‘‘Sorunlu Değil, Sorumluyuz’’ bilinçli ile hareket etmeye devam etmekte.

Soda varsa içeriz!

Uluslararası Genç Derneği, en son Bingöl’le yaptığı “Kuran Kursu denilince, aklınıza sadece Kuran, siyer, akaide vs. gelmesin. Gönderirseniz Dücane Cündioğlu da okuruz, Bilge Karasu da.”  çağrısına kulak vererek  -Satır Aralarında Güzel Bir Kardeşlik- kampanyası başlatmıştı.

Genç Gönüllüler
(+)

Büyük bir hızla başlayan kampanya için yapılan çağrılara birçok destek geldi. Genç hanımların dertlerine ortak oldular ve kitap bağışında bulundular. Bingöl ve Mersin’de kütüphane ihtiyacı bulunan Kuran Kursları’na, benim de satır arası bir yardımım olsun dediler.  

İstanbul’dan uzaklarda kitapla buluşmak için bekleyen kardeşlerimizle kitaplarımızı paylaşmak için yola çıkan Kitap Kardeşliği Projesi ile Mersin’de 1 Bingöl’de 4 Kuran Kursu için kitap toplandı.  

Kimler destek verdi?

Birçok ilden ve merkezden katkıda bulunan arkadaşlar aracılığı ile hazırlanan kitaplar özenle seçilip faydalı olacak kitaplar gönderildi.

Gelin satır aralarında kardeşlerimize kitap uzatalım diyerek yola çıkılan projeye duyarsız kalmayan herkese hatırlanmayı bekleyen kuran kursu öğrencileri adına bizler teşekkür edelim.

Kitap Kardeşliği projesi katkıda bulunan kurumlar ;  

Genç Gönüllüler
(+)

-Şule Yayınları 

-İlke Yayınları

-Gezgin Dergisi

-Erkam Yayınları

-Taşocağı Kitap Yayıncılık

-Ganime Cebeci Kız Kuran Kursu

- Ve bireysel olarak katkıda bulanalar.

Uluslararası Genç DerneğiKimdir Uluslararası Genç Derneği?

Uluslararası Genç Derneği var oluşunu anlamlandırmak ve dünyanın gidişatına olumlu katkıda bulunmak isteyen gençler tarafından, kendisi genç, yüreği genç ve fikri genç olanlarla işbirliği içerisinde iyiye, doğruya ve güzele hizmet etmek amacıyla kurulmuş, gençler için her türlü eğitim, gelişim ve değişim şartlarını oluşturmak ve diğer sosyal imkânları sağlamak noktasında hiçbir girişimden kaçınmayan bir kurum. 

Medya Faaliyetleri, Sosyal Sorumluluk Projeleri ve GENÇ Gönüllüler, GENÇ Akademi olmak üzere 3 alanda faaliyet göstermeye devam etmekte. Ve gönüllü üniversiteli kardeşlerini projeleri ile beklemektedir.

 

Gülizar Sönmez ne varsa Genç'lerde var, dedi

GYY'notu: Kitap toplama kampanyalarının yayınevlerinden hiç bir ücret ödemeden gerçekleştirilmeye çalışılanlarına taraftar olmadığımı belirtmek zorundayım. Kütüphane binalarına milyarları verenler 10 lira vermeye değer bile bulmuyorlar o kitapları!

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2010, 19:36
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet er
ahmet er - 11 yıl Önce

helal olsun

elif kartal imam hatip
elif kartal imam hatip - 11 yıl Önce

hatice kübra abla sana da her şey yakışıyor:)
keşke kitapları seçerken beni de çagırsaydınız:(

Hüseyin AKTÜRK
Hüseyin AKTÜRK - 11 yıl Önce

Bu cemiyeti takdir ediyoruz..
Yeni Bir Faziletler Medeniyetini inşaa edecekler..

banner19

banner13

banner26