Osmaniye'yi Gençler Bastı!

Gençler Anadolu'nun çeşitli vilayetlerinden gönüllerini birleştirmek için Osmaniye'nin Bahçe ilçesine geldiler. Program üç gün sürdü.

Osmaniye'yi Gençler Bastı!

16. Genç Gönüllüler Buluşması (Osmaniye)

Sakin Köyün Hareketli Çocukları Osmaniye"de

 

Genç Dergi"ye gönül veren 40 gencin İstanbul, Trabzon, Konya, Ankara, KahramanMaraş, ŞanlıUrfa, Kütahya gibi Anadolu"nun çeşitli vilayetlerinden gönüllerini birleştirmek üzere Osmaniye"nin Bahçe ilçesine geldiği program üç gün (31 ocak, 1 şubat, 2şubat) sürdü.

 

Programda Hasan Yavuz Uğurlu (Zaman Yönetimi), Halis Musa Gökhan (Gençlik ve Özgüven eksikliği) Süleyman Ragıp Yazıcılar (Sorunlar ve Çözüm Önerileri) Mustafa Kaman (Genç, Gönül ve Biz)  Sami Yaylalı (Gazze ve Filistinde geleceğe dönük öngörüler ve Genç Ufuk)  Ahmet Ekrem Kaya (İslam ve Gençlik Algısı) Bilal Çankır (Sosyal Sorumluluk Hareketleri) gibi başlıklar altında sunumlar gerçekleştirildi.

 

Üç günlük programda ayrıca GaziAntep"in Nurdağı ilçesindeki sahabe Ukkaşe Hazretlerinin türbesi ziyareti, Osmaniye"nin Bahçe ilçesindeki Selçuklular döneminden kalma Merkez Camii ziyaretinin yanında Güneydoğu Anadolu"nun yöresel değerlerinden çiğköftenin genç gönüllülerine ikramı yapıldı.

 

 

 

 

Sami YAYLALI yazdı 

 

 

 

 

 

 

Yayın Tarihi: 05 Şubat 2009 Perşembe 10:39 Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 15:52
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
kargo
kargo - 12 yıl Önce

Maşallah diyoruz... Genç'ler her gittikleri yerde sanki sofra merkezli toplantılar gerçekleştiriyorlardı. Neyseki bu defa sunumlar da olmuş :))

yurt içi
yurt içi - 12 yıl Önce

Efendim bu gençlerin asıl meselesi gök sofrasıdır.
Konya ya yaklaştıkları zaman bu gök sofrası yer sofrasına hatta kök sofrasına dönüşüyor o ayrı :)

Bir okur
Bir okur - 12 yıl Önce

Bilseyik Hasan Yavuz Uğurluyu dinlemeye gelirdik. Esaslı adamlardandır kendisi. Genç kıymetini bilsin!

kargo
kargo - 12 yıl Önce

Efendim zaten maksadın gök sofrası olduğunu bildiğimizden, kısaca "sofra" dedik. Yoksa yemek/boğaz vs derdi derdik değil mi? Dert demişken...

Ahmet Ekrem Kaya
Ahmet Ekrem Kaya - 12 yıl Önce

Arkadaşlar gerçekten Genç Gönüllüler. Sizleri de aramıza bekleriz. www.gencgonulluyuz.biz sitemizi ziyaret edin.

banner26