Onların programı farklı oluyor!

Mevlid kandilini ihya eden toplantılar yapıldı pek çok yerde. Ancak bu çok farklıydı kalitesiyle, içeriğiyle…

Onların programı farklı oluyor!

Her sene Efendimiz(SAV)’in bir vasfını gündeme getirerek özgün Mevlid Kandili programları düzenleyen BİNDER’in bu seneki mevlid 1432 programının ismi el Beşir idi. Haliç Kongre Merkezinde düzenlenen program izleyenlere gerek içerik gerek görsellik açısından göz dolduran bir gece yaşattı.

“Onun doğduğu gece sevinçten davul bile çalsan yeridir” diyen büyüklerimizin sözlerine isnad ederek alışılmış kandil programlarımın dışına çıkan ve son yıllarda düzenlemiş olduğu mevlid programlarıyla bunu büyük ölçüde başaran BİNDER, bu organizasyona oldukça profesyonel bir ekiple hazırlanmış.

24219

Her yıl Efendimizin bir ismi

24220Son iki yılda “el-Emin” ve “el-Muallim” temalı kandil özel programları düzenleyen BİNDER, bu sene “Ben atam İbrahim’in duası, kardeşim İsa’nın müjdesi, annemin rüyasıyım.” buyurarak kendisinin bizatihi müjdelenen olduğunu hatırlatan Peygamber Efendimiz’in “el-Beşir” vasfını gündeme aldı.

İzlerken “Müjdeci” ümit dolu ve gerçekçi bir program gördüm ben karşımda. Otobüsten iner inmez karşımızda el Beşir ışıklandırmaları, afişler, girişte Server İletişimin şık basımlı kitaplarıyla donatılmış stantlar, karşılama, ikram, organizasyon, görevlilerin gülen yüzleri, salondaki insanların sıcaklığı, hoş, samimi sohbetler… Ve Başar Dikici’nin yönetiminde harika bir şekilde programa giriş yapan orkestra...

Müjdelenen Müjdeci efendimizin “Beşir” vasfını anlatan klip İngilizce, Arapça ve Türkçe olarak ayrı ayrı yayınlandı.

24221

Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine ve Yağmur okundu

Serdar Tuncer’in sunuculuğunu yaptığı program Kuran-ı Kerim tilaveti, meali ve ardından Prof. Ali Bayram Çetinkaya’nın konuşması ile devam etti.

Serdar Tuncer’in seslendirdiği Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine şiiri, Kum gösteri sanatı ile anlatılan efendimizin hayatı, ardından Mehmed Emin Ay’ın Nurullah Genç’ten Yağmur şiirini seslendirmesi birlikte salona gül yapraklarının dökülmesi salonda oldukça duygusal anlar yaşattı.

Mehmed Emin Ay’ın seçkin eserlerinden “övülmüş müjdeci” adlı belgesel ile devam eden program Ender Doğan konseri ile sona erdi.

Çıkarken iliklerimize kadar en sevgili ile dolmuş ve O’nu hakkıyla anmanın verdiği huzur ile seneye gerçekleşecek olan “Es-Sadık” programını beklemeye başladık hepimiz…

 

Betül Altınsoy salavatlar eşliğinde haber verdi

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2011, 17:10
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
cevat benar
cevat benar - 10 yıl Önce

kandil gecesi türk milletinin tıpkı yılbaşı gecesi gibi televizyonların başına geçerek idrak eyledi. bu programlardan başbakanın hacı bayram veli camiindeki programa katılımı cumhuriyet tarihinde bir ilk oldu galiba. aynı anda kırım ve romanyadan yapılan canlı yayınlar farklıydı. burada bir şey dikkatimi çekti. kırım ve romanyadaki camilerde hocaların özel bir kıyafeti ve üniforması yoktu. ancak türkiyedeki hocalarda maşallah konumu ve sınıfına göre üniformalar vardı.

elif
elif - 10 yıl Önce

Sessizce, mütevazi bir şekilde hazırlanan ve büyük emeklerin verildiği her anından belli olan böyle programların devamını dileriz, internetten izlememe rağmen çok beğendim.Allah razı olsun

isimsiz
isimsiz - 10 yıl Önce

mevlid kandili programına güzel beklentilerle katılmıştım. açıkcası hayal kırıklığı yaşadım. anlamıyorum sadece salonda arkadasım ve ben mi böyle düşünüyorduk? saat yediden akşam 8,30 a kadar salonda bekledik. aşırı izdiham vardı. salonda balon hakimdi. siyah ve sarı balonlar hanım kızların ve beylerin ellerindeydi. bir kokteyl havasında sabırla programı bekledik. açıkcası giriş esnasında Peygamber Efendimizi daha çok zikredebileceğimiz bir ortam sunulsaydı daha iyi olurdu diye düşünmekteyim.

SEDA
SEDA - 10 yıl Önce

BİNDER e öncelikle teşekkür ederiz böyle bir geceyi organize ettikleri için.herkes her şey fazlasıyla güzel ve özeldi.

duhani
duhani - 10 yıl Önce

Çok farklı ve güzel bir programdı doğrusu. Binder gerçekten farklılığını ortaya koydu... Seneye eriştirirse hayırlarla, Es-Sadık programına da kavuştursun bizi... sevgisine mazhar olmayı nasip etsin tüm emeği geçen ve katılanlara...

AYHAN TAN
AYHAN TAN - 10 yıl Önce

BETÜL HANIM TEVFİK İLERİ İHL MEZUNU MUYUZ?

cevat benar
cevat benar - 10 yıl Önce

diyanet başkanı ve imamların özel altın sarısı işlemeli kıyafeti papazların kıyafetini andırıyordu. mehmet görmez hocadan camilerde imamların özel kıyafet zorunluluğunu kaldırmasını bekliyoruz. eğer dinen bukıyafet makbul ise herkese tavsiye edilsin ve giyilmesi teşvik edilsin. yok eğer böyle bir sakınca yoksa din sınıfı icad etmenin ve bunu gösteriye dönüştürmenin anlamı olmadığını düşünüyorum.

m. fatih kutan
m. fatih kutan - 10 yıl Önce

asım hocam, bundan sonra haber altlarına muhabirlerin özgeçmişleriyle ilgili kısa bilgiler de ekleyelim, baksanıza okul bilgisi soran oluyor, yaş soran oluyor, gerekli yani, yeter ki okurun içi ferah olsun, kalbi temiz din kardeşi, mübarek olsun :) nihayetinde hepimiz kardeşiz, di mi ama.


banner19

banner13

banner26