O idam isteği o günün gereğiymiş!

28 Şubat sürecinde yazar Salih Mirzabeyoğlu'na idam cezası verilmişti. Aradan geçen onbir senenin sonunda hakim Çetinbaş "MİRZABEYOĞLU DAVASINDA HATA YAPMIŞ OLABİLİRİM" itirafında bulundu.

O idam isteği o günün gereğiymiş!

 

28 Şubat sürecinde yazar Salih Mirzabeyoğlu'na idam cezası verilmişti. Aradan geçen onbir senenin sonunda hakim Çetinbaş "Mirzabeyoğlu davasında hata yapmış olabilirim" itirafında bulundu.

(İddia olunan) Ergenekon Terör Örgütü avukatlarından eski hakim Metin Çetinbaş tarafından verilen bu idam cezasının şimdi hatalı olduğu hakimi tarafından itiraf ediliyor.

28 Şubat bitti denilen bir süreçte, dosyasında da somut bir suç isnad edilemediği görülen Mirzabeyoğlu'nun içerde tutuluyor olması vicdanları rahatsız ediyor.

Salih Mirzabeyoğlu'nun her hangi bir eyleminin bulunmadığının İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi savcısı Ali Yorulmaz'ın 12/01/1999 tarihinde mahkemeye sunduğu iddianamede de mevcut olduğu belirtiliyor.

28 Şubat şartları başka imiş!

Emekli Hakim Metin Çetinbaş’ın Salih Mirzabeyoğluna idam cezası verdiği Gerekçeli Kararda "şahısların herhangi bir hiyerarşik yapılanması olmaksızın birbirlerinden bağımsız hareket eden cephe hareketleri oluşturulduğu kendiliğinden zuhur adıyla oluşturulan bu cephelerin bağımsız olarak değişik eylem kararı alarak bu eylemleri gerçekleştirdikleri belirtilmiştir." ifadelerinin dikkate alınarak yazar Salih Mirzabeyoğlu'nun (Salih İzzet Erdiş) özgürlüğüne kavuşmasının önündeki hukuksuz engellerin kaldırılması vicdanların talebi.

Zira Mirzabeyoğluna idam cezası veren eski hakim yeni Ergenekon avukatı Metin Çetinbaş’ın verdiği röportajda söyledikleri durumu çok net açıklıyor:

"Biz Mirzabeyoğlu davasında o günkü şartlara göre karar verdik"
"Mirzabeyoğlu davasında hata yapmış olabilirim"

Meryem Dal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2011, 00:06
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
ebu said
ebu said - 8 yıl Önce

Mirzabeyoğlu içerdeyken bazı insanların kürsüye çıkıp Necip Fazıl şiirlerini okumaları gücüme gidiyor.

Mehmet Kafkasoğlu
Mehmet Kafkasoğlu - 8 yıl Önce

http://www.yeniakademya.org/yazarkonu-39-bilgehan_eren-345-kafa_konforumuzu_bozan_adam___salih_mirzabeyoglu.html

ÖKKEŞ KUL
ÖKKEŞ KUL - 7 yıl Önce

Zulme uğrayan kim olursa olsun, onun yanındayız, zalimin karşısındayız. Mirzabeyoğlu hakkındaki kararın da inşallah değişeceğini umuyoruuz.Fikir işçileri için niçin bir af çıkartılmasın?

banner19

banner13