Moral FM'de Hoş Bir Sada

Moral Fm'de kaliteli kültür programları yapan değerli bir isim Selahaddin Kocaaslan..

Moral FM'de Hoş Bir Sada

MORAL FM'DE HOŞ BİR SADA:

 SELAHADDİN KOCAASLAN 

Moral Fm'de kaliteli kültür programları yapan değerli bir isim Selahaddin Kocaaslan. İşine aşk derecesinde bağlanan nadir insanlardan..  Çalışmalarında başarılı, ilişkilerinde nazik bu genç ustamızın radyoculuk serüvenini sizler için araştırdık:

 

 

Kocaaslan'ın mikrofonla ilk tanışması 27 Ekim 1997 Pazartesi gecesine rastlar…

O zamanlar “gönül frekansınız” sloganıyla yayın hayatına devam eden 101.3 ÜSKÜDAR FM'de "MAVİ GECELER" programını hazırlayıp sunar.

Üsküdar FM'de kültür sanat programından, haber programına, müzik programından, sohbet programına kadar birçok program yapma imkânı bulur.

Programları yaparken radyoculuğu profesyonel olarak düşünmeye başlar; ardından Kadıköy'deki Kuşdili spikerlik sunuculuk kursuna yazılır.

Burada Tuna Huş ve Orhan Ertanhan başta olmak üzere birbirinden değerli isimlerin spikerlik ve sunuculuk sahasındaki tecrübelerinden istifade eder.

Bir ara 1999–2001 yılları arasında yayıncılık sektöründe (Altınoluk-Erkam Yayınları) çalışır. Bu zaman zarfında başta Hayri Küçükdeniz ve Yusuf Ziya Özkan gibi usta isimlerle tanışır.

2001 Mart ayından itibaren, bu sefer de Can Gürzap, Arsen Gürzap ve rahmetli Haluk Kurtoğlu gibi birbirinden değerli tiyatro sanatçılarının eğitim verdiği Dialog Spikerlik Sunuculuk okulunda 4 ay boyunca ciddî bir eğitim alır.

2001 yılında 103.2 frekansından yayın yapmakta olan Özel FM'le kesişir yolları. Özel Fm yıllarını özel olarak değerlendirir. Ne var ki Nisan 2002'de RTÜK tarafından 14 ay boyunca haksız gerekçelerle sesi kesilir Özel FM'in…  Bu kapanışla birlikte işsizlik dönemi başlar. Fakat çok geçmeden işsiz-güçsüz geçen zor günler, tarihler 6 Temmuz 2002 cumartesiyi gösterirken yerini yepyeni bir umuda, heyecana ve sevdaya bırakır.
6 Temmuz 2002 tarihi Kocaaslan'ın hayatında bir dönüm noktası olur. Çünkü Moral Fm serüveni bu önemli tarihle başlar. Ve o tarihten itibaren radyo bünyesinde çeşitli programlar hazırlayıp sunar. Bir anlamda ismi artık Moral Fm'le özdeşleşir. Radyonun hâkim sesi olur.

 

 

 

 

Velhasıl-ı kelam Selahaddin Kocaaslan, kültür dünyamızı yakından takip eden, takip edilesi bir radyocudur…

 

 

 

Yazı ve Fotoğraf:

Mahmut Bıyıklı, muhabbetle tanıttı...

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 14:40
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aybike Fırıncı
Aybike Fırıncı - 12 yıl Önce

Hilal televizyonunda, İz Bırakanlar gibi güzel bir yapıma da imza atmıştır Selahaddin.

Esra N. M.
Esra N. M. - 12 yıl Önce

Selahaddin Kocaaslan'ı beğenerek takip ediyorum. Türkçe'yi iyi kullanıyor. Ses tonu ve diksiyonuyla da kendine özgü bir insicam oluşturmuş. Başarılarının devamını dilerim.

sibel yıldırım
sibel yıldırım - 12 yıl Önce

ben sizi dinlediyim zaman çok rahatlıyorum allahım sen çok büyük sün

Ayşe Özkan
Ayşe Özkan - 12 yıl Önce

Hoş Sada programı sayesinde binlerce tanıdığımız veya tanımadığımız ama Hoş Sada programında kalplerimizi birleştiğimiz tüm dostlarımızdan,kardeşlerimizden dua isteyebiliyor veya onlara dua edebiliyoruz bu çok güzel bir duygu ve çok güzel bir davranış.Abimize yürekten teşekkür ederek,onu ve tüm Hoş Sadalı gönülleri EBEDİ SEVGİLİYE emanet ederim.

hanım
hanım - 11 yıl Önce

Selahaddin Kocaaslan'ının programı gewrçekten çook güzel.... moralimi yükselten program.... yurtta akşamın sesizliğinde fazgeçilmez bir program benim için.... duyduğum zaman moralimi yükselten program.. herkese saygılar... ve teşekkürler..

banner19

banner26