Misafir kızlarımız buluştu!

Sefire-i Alem Uluslararası Öğrenci Derneği geçtiğimiz günlerde Fatih'te 'Evrensel Kardeşliğin Renkleri' isimli bir organizasyon gerçekleştirdi..

Misafir kızlarımız buluştu!

Sefire-i AlemSefire-i  Alem Uluslararası Öğrenci Derneği geçtiğimiz günlerde Fatih’te “Evrensel Kardeşliğin Renkleri” isimli bir organizasyon gerçekleştirdi.

Türkmenistan, Çeçenistan, Kenya, Etiyopya, Fas, Maldivler, Kosova, Moğolistan gibi pek çok farklı coğrafyadan gelen öğrencilerin, ülkelerini tanıtmalarına vesile olan programda misafirlere bu ülkelerin geleneksel kıyafetlerinden oluşan bir kültür gösterisi sunuldu.

Kur’an Kerim okunmasıyla başlayan programın devamında Sefire-i Alem Başkanı Şeyma Üstün bir konuşma yaptı. Konuşmasında farklı coğrafyalardan gelen öğrencilerin Türkiye’deki yaşayışlarından ve sorunlarından bahseden Üstün “ Biz, yeniden kendi medeniyetimize doğru, evrensel kardeşlik anlayışımızı inşa etme çerçevesinde, toplumsal yakınlaşmayı ve farklılıkların zenginlik olarak korunmasını gerektiğini düşünüyoruz. Bu öğrenciler anne baba ocaklarını bırakıp Müslüman ve gelişmiş bir ülke olan Türkiye’ye gelerek öğrenim hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Onlara maddi ve manevi olarak destek olmak bizim boynumuzun borcudur” dedi.

Asyalı öğrenci

Konuşmadan sonra, misafir öğrenciler ülkelerinin geleneksel kıyafetlerinden oluşan kültür gösterisi gerçekleştirdiler.  Sunumun sonunda Filistin’li ve ev sahibi Türkiye’nin öğrencileri kıyafetleriyle gösteriye renk kattılar. Organizasyonda ayrıca “Dünyadan Kadın Portreleri” isimli bir de fotoğraf sergisi açıldı. 

Yerel kıyafetli öğrenciler

 

Tülay Ayhan oradaydı

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2011, 21:38
YORUM EKLE

banner19

banner13