Millet-i merhumeye Akif'i anlatıyor

Tiyatrocu Ahmet Yenilmez Çayeli'nde sahnede Milli Şairimiz Mehmed Akif'i canlandırdı.

Millet-i merhumeye Akif'i anlatıyor

Ahmet Yenilmez,

Özel Çayeli Şahika İlköğretim Okulu Mehmet Akif Ersoy'un ölümün 55. yıldönümü dolayısıyla bir anma programı düzenledi. İki seansta gerçekleşen programa "Mehmet Akif Dönüyor, Ya Siz Neredesiniz?" adlı tek kişilik tiyatro oyunuyla sanatçı Ahmet Yenilmez katıldı. İlk seansta  öğrencilere sergilenen oyun, ikinci seansta Çayeli halkına sahnelendi. Mehmet Akif'in bestelenen şiirleriyle başlayan program, Ahmet Yenilmez' in canlı ve manidar tiplemeleriyle devam etti.

Mehmet Akif'in "Safahat" adlı eserinden kesitler sunulan gösteride Milli Şairin kişiliği, karakteri, dürüstlüğü, vatan sevgisi, mücadelesi, milli ve manevi duygulardaki enginliği gibi konularda izleyicilere sahneler sunuldu. Anlatılan ibretlik vakalar sebebiyle oyun bazı izleyicilerin duygusal anlar yaşamasına sebep oldu. Oyunun kendileri için çok etkileyici olduğunu dile getiren  izleyiciler, Özel Çayeli Şahika İlköğretim Okulu yönetici ve öğretmenlerine Milli Şairimizi anlatan bu tür kültürel faaliyetleri sebebiyle teşekkürlerini ifade ettiler.

Programın sonunda tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez' e Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Atan tarafından bir çiçek takdimi yapıldı. Çiçeği Mehmet Akif Ersoy'un kabrine konulmak üzere kabul eden Ahmet Yenilmez, Çayeli halkına teşekkürlerini sundu.

 

Özkan Dağlıca haber verdi

Yayın Tarihi: 27 Aralık 2011 Salı 21:08 Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2011, 07:21
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
gökçe yılmaz
gökçe yılmaz - 10 yıl Önce

çok güzeldi kutluyorum sizi .

banner26