Metin Yüksel Ölmedi!

Metin Yüksel'in cansız bedeni Fatih Camii avlusuna soğuk bir 23 Şubat'ta düşmüştü ama şehitler ölmezdi.

Metin Yüksel Ölmedi!

23 Şubat 1979. Şehadet sevdalısı Metin Yüksel’in karanlık ellerce şehit edildiği gün. Yarın 31. Yılında Metin Yüksel şehit edildiği yerde, Fatih Camii avlusunda öğle namazında yad edilecek.

İlk gençlik günlerinden şehit edildiği güne kadar İslam için koşturan, çabalayan bir 12062Müslümandı Metin Yüksel. Gençlerle ilgilenip milletin bilinçlenmesi için kitap dağıtan, ümmetin dertleriyle dertlenen bir fidandı. Elini taşın altına koymaktan çekinmeyişi, gözünü budaktan sakınmayışı ile içindeki derdi taşıdı ve büyüttü. Fatih’te gençlerle, yetişkinlerle ilgili çalışmalar yaptı. Dispanser açtılar hastalar için.

Şehadet bir çağrıdır tüm nesillere ve çağlara

Şehitlik yolunda ilk daveti Daruşşafaka Lisesinin önünde almıştı. Üç kurşunla yaralanmıştı. Şehadet şerbetinin tadını hissetmişti. Davası için yaptığı faaliyetlerde hiç bir zaman korkmadı, geri durmadı, tereddüt etmedi. Mücadelesini hayatının sonuna kadar yılmadan, yorulmadan devam ettirdi.

Geceleri kendi eliyle hazırladığı afişlere Fatih'i süslerken, gündüzlerini de İslam Davasının daha çok insana ulaşması için çalışıyor, gençleri organize ediyordu. Gçlerin iyiliği emreden ve kötülüğü yasaklayan, eşsiz bir Kur'an nesli olması için elinden geleni yapıyordu. Hayatının hiç bir döneminde boş durmadı. O her zaman zulmün bu kadar yaygınlaştığı bir asırda Müslümanım diyen bir kimsenin boş durmasının mümkün olmadığını söylerdi.

12063Metin Yüksel’in gayretli çalışmaları karşısında duramayanlar onu  23 Şubat 1979 Cuma günü Cuma namazı çıkışında şehit ettiler. Pazar günü öğle saatlerinde Fatih camisine akın akın gelen Müslümanların hüzünlü toplantısına şahit oluyordu herkes. İkindi namazı yaklaşırken tabut omuzlar üzerinde camiye getirildi. Allahu Ekber nidalarıyla karşılandı. İkindi namazında Müslümanlar dışarıda mermerler ve çimenler üzerinde saf bağladılar. Elli bin müslümanın katıldığı cenaze namazından sonra İstanbul-Edirnekapı Necatibey Şehidliğinde toprağa verildi.

Şehid Metin Yüksel bir örnek olarak hala Türkiye Müslümanlarına yol gösteriyor. Irak’tan Filistin’e, Çeçenistan’dan Keşmir’e kadar Şehid Metin Yüksel’in misyonu yeryüzünün tüm coğrafyasında yaşıyor. İslam davası şehidlerle devam ediyor ve İslam, er geç dünyaya hakim olacaktır.

 

Ömer Faruk Pekuz haber verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2010, 11:01
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice Algın
Hatice Algın - 11 yıl Önce

birisi anlatmıştı ve hiç unutamamıştım.
"Metin'le o Cuma günü musafahalaşmıştık... dua edin hocam demişti bana.. Allaha emanet ol diye vedalaşmıştık ki...Ben caminin ön kapısından çıkmıştım. o anda silah sesi..."

FURKAN ÖZKAN
FURKAN ÖZKAN - 11 yıl Önce

Şehid Metin Yüksel'i kimlerin öldürdüğü düpedüz belli iken hala niye O kesimleri bu sitede barındırıyoruz?
anlamak istiyorum ama anlamıyorum!..

çiçek...
çiçek... - 11 yıl Önce

ölmez metin yüksel'ler...
şehidler ölmez...

günahkar
günahkar - 11 yıl Önce

Bu yazıyı okurken bir kez daha düşündüm,
Okul, dersler, iş, güç derken hayatın anlamını kaybediyoruz sanki..

Rabbimizden şehadet mertebesi isteyebilecek bir bilincin neresindeyiz?!

aborjin
aborjin - 11 yıl Önce

eyüp mezarlığında sesiz ve garip yatan mustafa bilgi'den,edirne'de toprağa düşen erdoğan tuna'dan,çeliktepe'de bedenini kurşunlara siper eden salih'ten,sedat yenigün'e ve fatih'te metin'e daha niceleri...onları rahmetle anıyoruz...onları unutmak mümkün mü?

banner19

banner13

banner26