Mersin Kitap Fuarı Dünyabizim'le güzel

Mersin Kitap Fuarı, dün düzenlenen törenle CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Dünyabizim de fuarda yer alıyor. Sitelerimizin velud kalemlerinden şair yazar Ahmet Mercan da standımızda okurlarıyla buluştu.

Mersin Kitap Fuarı Dünyabizim'le güzel

Mersin Kitap Fuarı, dün düzenlenen törenle CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Basın Yayın Birliği işbirliğinde organize edilen CNR Mersin Kitap Fuarı, Mersin Valiliği, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mersin İl Kültür Müdürlüğü desteğiyle gerçekleştiriliyor. 6 Aralık 2015 akşamına kadar açık kalacak fuarda, Dünyabülteni ve Dünyabizim standı da yer alıyor.

Sitelerimize dair videoların gösteriminin ve ilgililere sitelerimizin tanıtımlarının yapıldığı  fuarda Dünya Bülteni Araştırma Masası tarafından her ay düzenlenen Yuvarlak Masa Toplantıları  dosyaları ve Dünyabizim Kitaplığı’ndan çıkan "Öncü Yüzler", "Sanat Erleri", "Dünya Bizim Seyahat Notları" ve "Aynamdan Yansıyanlar" kitapları sergileniyor. Yine 2014-2015 kültür sanat döneminde Bahçelievler Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen "Dünyabizim Buluşmaları"nın kitabı da fuarda okura sunuluyor.

Fuarın ilk günü sitelerimizin velud kalemlerinden şair-yazar Ahmet Mercan da standımızda okurlarıyla buluştu. Okurlarına kitaplarını da imzalayan Mercan, imzanın fuar konferans salonunda “Şehir ve İnsan” konulu bir söyleşi de gerçekleştirdi.

Dünyabizim ve Dünyabülteni, CNR Mersin Kitap Fuarı’nın son günü olan 6 Aralık’a kadar okurlarıyla buluşmaya devam edecek.Dünyabizim olarak fuarın açıldığı 28 Kasım Cumartesi akşamı İlim Yayma Cemiyeti Mersin Şubesi’ni de ziyaret ettik. Şube başkanı Tahsin Poyraz ve yönetim kurulu üyeleri ile sıcak ve samimi bir ortamda tanışıp sohbet ettikten sonra, Ahmet Mercan, şubeye bağlı İYC Mersin Katipoğlu Munise Hanım Erkek Öğrenci Yurdu öğrencileri ile de bir söyleşi gerçekleştirdi. Okumanın öneminden ve muhtevasının nasıl olması gerektiğinden bahseden Mercan, söyleşi sonunda öğrencilerin sorularını da cevaplandırdı.

Dünyabizim ve Dünyabülteni, CNR Mersin Kitap Fuarı’nın son günü olan 6 Aralık’a kadar okurlarıyla buluşmaya devam edecek.

Mehmet Emre Ayhan Mersin'den bildirdi

Yayın Tarihi: 29 Kasım 2015 Pazar 11:39 Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2015, 11:39
banner25
YORUM EKLE

banner26