Kur'an'ı güzel okuma yarışması yapıldı

Din görevlileri arasında düzenlenen Kur'ân-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması'nın bölge finali Van'ın merkez Yukarı Nurşin Camii'nde gerçekleştirildi.

Kur'an'ı güzel okuma yarışması yapıldı

 

"Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasında, Bingöl, Bitlis, Hakkâri, Iğdır, Muş, Siirt, Şırnak ve Van vilayetlerinde birinci olan din görevlileri, bölge birincisi olabilmek için Van'da yarıştılar.

Yarışmanın açılış konuşmasında Van müftüsü Nimetullah Arvas, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, "Bakara suresi 148. ayette 'Hayırda yarışınız' buyuruluyor. Kur'ân-ı Kerim okumaları da bu maksatla yapılıyor. Kur'an kursu öğrencileri arasında yapılan yarışmada şehrimizin Kırmızıtaş Erkek Kur'ân Kursu'ndan M. Emin Ayna Türkiye 4.'sü olmuştu. Bölgemizin ülke çapındaki yarışmalarda daha iyi dereceler alacağına inanıyorum" dedi.

Yarışmanın neticesinde 1.'liği kazanan Siirt Ulu Camii müezzini Ramazan Toprak, Sakarya'da düzenlenecek Türkiye finaline gitmeye hak kazandı. Yarışmanın 1.'si ve yarışmaya katılan diğer din görevlilerine çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Hamza Türkyıldız haber verdi

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2013, 15:56
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13