Küfrün ve işgalin ateşini Allah söndürecek

Kudüs muhafızı Şeyh Raid Salah, Medeniyet Derneği’nin düzenlediği programda küfrün ateşini ve zalime karşı Allah’ın yardımını anlattı.

Küfrün ve işgalin ateşini Allah söndürecek

 

Kudüs’te Siyonistlerin, Süleyman mabedini kurma gayesiyle, işgalden itibaren sahte tarih inşa ederek, zaman zaman mabetleri ortak kullanma projeleri sunarak, çeşitli sebeplerle Müslümanları topraklarından uzaklaştırarak neler yaptıkları malum.

Müslüman olmayanların girmesinin yasak kılınmasına rağmen son yıllarda Mescid-i Aksa’ya önce turizm bahanesiyle sonra da ibadet amacıyla grup grup Yahudiler girmekte. Aksa’nın boş olduğu vakitlerde bu faaliyetler daha da artıyor ve Müslümanlar fanatiklerce kışkırtılıp ibadetleri engelleniyor. Çıkan çatışmalarda gözaltına alınanlara, “tekbir getirmek suretiyle Yahudileri korkutmak” gibi suçlamalarda bulunuluyor.

Bütün bu zulümlere karşı Şeyh Raid Salah ve talebeleri cesur duruşlarıyla Kudüs’ü muhafaza ediyor. Mavi Marmara gemisinde imamlık eden Raid Salah, özgürlük yolcularının davasına destek olmak için İstanbul’daydı. Duruşmadan sonra Kudüs Dayanışma Derneği ve Medeniyet Derneği’nin programlarına katıldı. Bütün Müslümanların davası olan Mescid-i Aksa’yı her zamanki umut ve heyecanıyla anlattı.

Kudüs bütün Müslümanların davasıdır

Medeniyet Derneği’nden Beşir Eryarsoy Hoca, açılış konuşmasında Kudüs’ün Müslümanlar için mukaddes bir mekân olduğunu ve ancak İslâm hâkimiyeti altında huzur bulacağını ifade etti. Haçlıların yağmalayıp kana buladığı topraklarda Selahaddin Eyyubi’nin merhameti terk etmediğini belirtti. Eryarsoy sözlerine şöyle devam etti:

“Kudüs davası evladımız kadar, nefesimiz, ruhumuz, mukaddesatımız kadar değerli ve azizdir. Dinimiz neyse Mescid-i Aksa da bizim için odur. Bu kadar önemli olmasa beşeriyet için nizam merkezi olmazdı. Müslümanların ilk kıblesi işgal altındadır. Hepimiz adına bir avuç Müslüman bugün bizim adımıza bu davayı yürütmektedir. Canlarımızla, mallarımızla onların yanında olmalıyız. Bu tehlikeye karşı her gün Kudüs’le rabıta etmeliyiz. Tefekkür edip çareler aramalıyız.”

Kutsal mabetlerimizin kirli ayaklarla çiğnenmesi, tahrip edilmesi tehlikelerine karşı harekete geçmemizi tavsiye eden Hoca, konuşmasını Şeyh Ahmet Yasin’i, Rantisi’yi ve cihat eden tüm Müslümanları rahmetle anarak bitirdi.

Kudüs’ün, Aksa’nın ve rahmetin mesajı

Şeyh Raid Salah, Fatih’ten Mavi Marmara şehidi olan Necdet Yıldırım’ı anarak başladı konuşmasına ve Mavi Marmara’nın tüm dünya Müslümanlarının sesi olduğunu vurguladı. Raid Salah, Müslümanların adalet ve anlayışını Hz. Ömer ile bir rahibin arasında geçen olayı naklederek açıkladı: “Bizler cesaret ve şecaat sahibi Müslümanlarız, Allah yolunda canımızı vermekten çekinmeyiz. Aynı zamanda merhamet sahibiyiz. Bunu hatırlatan güzel bir örnek var tarihimizde. Kudüs’ün fethinden sonra bir gün Hz. Ömer Kudüs sokaklarında gezerken kilisenin önünden geçer. Kilisenin rahibi namaz vakti geldiği için ‘Gel, ey halife, bizim kilisemizde namaz kıl.’ diyerek Hz. Ömer’i davet eder. Hz. Ömer ise ‘Eğer ben sizin kilisenizde namaz kılarsam benden sonra Müslümanlar burayı mescide dönüştürebilirler.’ deyip daveti geri çevirir.”

Haçlı ordularında Müslümanların etlerini yemeye cüret edenlerin karşısında Selahaddin Eyyubi’nin “Allah bize sizi affetmemizi söylüyor. Biz sizin yaptıklarınızı yapmayacağız.” diyerek verdiği karşılığın Kudüs’ün, Aksa’nın ve rahmetin mesajı olduğunu vurgulayan Raid Salah, İsrail işgal devletinin 1967’de bu mesajı, tanklarla, dozerlerle yıktığı evlerdeki küçük şehitlerle nasıl bozduğunu anlattı.

“İsrail her türlü zulmü işlemeye devam etti. Bizim korkacağımızı zannettiler. Biz buradan, bu davadan vazgeçmeyiz. 1969’da yol kesen polislerden biri Mescid-i Aksa’ya girip yangın çıkardı. Suları kestiler. Buna rağmen Müslümanlar kadını, çocuğu ve yaşlısıyla elden ele su taşıyarak bu yangını söndürdü. Küfrün, işgalin ve fitnenin bu ateşini Allah söndürecek. Çünkü Allah Kur’an’da, ‘Her ne zaman savaşmak için bir ateş yaktıklarında Allah onu söndürdü.’ buyuruyor.”

Bütün bu azgınlıklardan Kur’an-ı Kerim’in ayaklar altına alınmasına kadar tüm saldırıların şiddetinin artmasını İsrail’in yok oluşunun yaklaşmasına yorumlayan Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah, “Bizler aynı safta birleşmeliyiz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

Ceylan Ergin haber verdi

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2013, 12:25
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13