Kubbealtı'da durmak yok!…

Kubbealtı Akademi, kültür dünyamıza hizmet etmeye devam ediyor.

Kubbealtı'da durmak yok!…

KUBBEALTI"NDA DURMAK YOK…

 

 

Kubbealtı Akademi, kültür dünyamıza hizmet etmeye devam ediyor. Akademide önümüzdeki aylarda yine birbirinden farklı kurs ve programlar düzenlenecek. Mehmet Nuri Yardım"ın genel koordinatörlüğünde yürüyen etkinliklerden bazıları şunlar:  7 hafta sürecek “Yazı Atölyesi” kursu. 14 Şubat"ta başlayacak kurs cumartesi günleri 14.00-17.00 saatleri arasında yapılacak. Kursta Dr. Fahrünnisa Bilecik, Dr. Murat Aşıcı, Dr. Nevnihal Bayar, Aliye Aren ve Seval Yardım dersler verecek.

 

7 Şubat 2009 tarihinden itibaren Dursun Gürlek Osmanlı Türkçesi derslerine başlayacak. Gürlek aynı zamanda 24 Ocak cumartesi günü saat 16.30"da Tebessüm ve Tekerrür isimli kitabı üzerine Kubbealtı"nın Çemberlitaş"taki yerinde konuşma yapacak.

 

Kubbealtı Akademi dergisi de yeni sayısını çıkardı. Samiha Ayverdi"nin ilk defa yayımlanacak bir yazısını da dergide bulabilirsiniz. Dergide eleştirmen Hüseyin Movit ile Türkçenin günümüzdeki durumu üzerine gerçekleştirilmiş bir de söyleşi de yer alıyor.

 

Son olarak, Türk Edebiyatı Vakfı tadilat nedeniyle kapalı. Vakfın her çarşamba düzenlediği sohbetler bundan sonra Kubbealtı"nda olacak. Köprülü Medresesi"nde hizmet veren vakfın adresi, Peykhane Sokağı, No.3 Çemberlitaş, İstanbul…

 

 

Yakup Öztürk yazdı

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 10:55
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26