Kıymeti bilinmesi gereken bir nimet gençlik

Dünya Müslüman Gençlik Haftası kapsamında Şırnak'ta "Müslüman Gencin Sorumlulukları" konulu düzenlenen konferansta konuşan Bülent Özden, "Hz. Peygamber'e ilk iman edenler gençlerdi" dedi..

Kıymeti bilinmesi gereken bir nimet gençlik

 

Dünya Müslüman Gençlik Haftası kapsamında Şırnak'ta "Müslüman Gencin Sorumlulukları" konulu düzenlenen konferansta konuşan Bülent Özden, "Hz. Peygamber'e ilk iman edenler gençlerdi" dedi.

Şırnak'ta Genç Müslümanlar Derneği'nin düzenlediği konferansta, Allah'ın insanlara verdiği çok sayıda nimetin en büyüğünün, iman ve gençlik olduğunu söyleyen Bülent Özden, "gençlik insan ömrünün en hareketli, bereketli ve verimli dönemidir. Bu verimli dönemi Allah yolunda, emirlerine uyarak bereketlendirebiliriz. Gençlik başlı başına bir değer, bir fırsat ve bir ganimettir. Onun için Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.), ‘beş şey gelmeden, beş şeyin kıymetini biliniz’ buyuruyor. Kıymeti bilinmesi gereken o beş nimetten biri de gençliktir" dedi.

Hz. Peygamber'in (s.a.v.) hayatına dikkatle bakılması gerektiğini söyleyen Özden; "Sevgili Peygamberimiz'in iman dâvetine icabet edenlerin çoğu gençlerdi. Hz. Ali (r.anh), 9 yaşında iman etmiş ve hayatını İslâm'a adamıştı. Gençlik İslâm ile yaşamazsa, o toplumda bir yığın ahlâkî bozukluklar baş gösterir. Özellikle âhiret inancından mahrum olanlar, her türlü kötülüğü yapabilirler" dedi.

 

Hamza Türkyıldız haber verdi

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2013, 15:56
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13