Kitap okuma şovları artıyor!!

Çiftlik'te sıradışı bir etkinlik! Melendizli öğrenciler her yerde kitap okur şekilde pozlar verdiler. Çiftlik'te sıcağa rağmen çocukların kitap sevgisi gösterileri vatandaşların ilgisini çekti.

Kitap okuma şovları artıyor!!

Niğde’nin Çiftlik ilçesinde ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin sıra dışı kitap okuma kampanyası ilçede yaşayanların dikkatini çekti. Yaklaşık 200 öğrenci ve 30 öğretmenin katıldığı kitap okuma kampanyasında caddelere dağılan çocuklar ellerindeki kitapları, oturdukları kaldırımlarda bir saat boyunca kitap okudu.

Çiftlik'te kitap okuma etkinliği
(+)

Trafik ulaşıma kapatıldı

Kitap okumanın önemine dikkat çekmek için Çiftlik’te yapılan etkinlikte cadde ve sokaklara dağılan öğrenciler, kahvede oyun oynayanları kaldırarak kitap okudu. Çocukların dikkatinin dağılmaması için trafik bir süre ulaşıma kapatıldı.

İlçe merkezinde her yere dağılan ve dikkatli bakışlar arasında kitap okumaya devam eden öğrencilerin ciddiyeti kahvede oyun oynayan vatandaşları da etkiledi. Kimisi güneş altına, kimisi başından ayrılamadığımız televizyonun üzerine, kimisi ise söğüt gölgesine oturan çocukların hiçbir şey yokmuş gibi kitap okumaya devam etmesi vatandaşların dikkatini çekti.

Kahvedekileri kaldırdılar

Kahvehanelere de el atan öğrenciler, oyun oynayan vatandaşları yerlerinden kaldırarak kitap okumaya başladı. Çocukların bu isteğine direnmeyen vatandaşlar da geleceğin teminatı olan çocukların okuma arzusundan mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

Çiftlik'te kitap okuma etkinliği
(+)

Ödüllerini de aldılar

Yaklaşık bir saat süren açık havada kitap okuma etkinliğinin ardından Şehit Şakir Tekin İlköğretim Okulu’nun bahçesinde ilçe genelindeki okullardan 60 öğrencinin katıldığı kitap okuma yarışmasının ödülleri dağıtıldı. Birinciye notebook, ikinciye bisiklet ve üçüncüye ise çeyrek altının hediye edildiği törende konuşan yarışma birincisi Asmasız İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Seval Işıldar, arkadaşlarını bol bol kitap okumaları konusunda uyardı.

İl Milli Eğitim müdür yardımcısı Mesut Alkan, yapılan araştırmalarda Japonya’da bir kişinin yılda 16 kitap okuduğunu, Türkiye’de ise 16 kişinin yılda 1 kitap okuduğunun belirlendiğine dikkat çekerek, Türkiye’nin gelişmesi ve büyümesi için kitap okumanın önemine değindi.

Çiftlik'te kitap okuma etkinliği

Halil İbrahim Tongur haber verdi

GYY'nin notu: Okullarda zorunlu okuma saatlerinden sonra, statta Guinnes'e girmek için şaklaban gibi kitap okuma şovu yapanlara bir yenisi daha eklenmiş hissi uyandırdı bizde bu haber. Göstermelik işlerden geçip az ve öz nitelikli işler üretmeniz gerekiyor. Elbette bu eylemlere katılan gençlerimizi kınamıyoruz ama bu eylemlerin sahiciliğine de asla inanmıyoruz.

Yayın Tarihi: 20 Haziran 2010 Pazar 00:20 Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2010, 00:04
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlkay Türkyay
İlkay Türkyay - 11 yıl Önce

östermelik işlerden geçip az ve öz nitelikli işler üretmek gerekiyor hem talebelerin hem hocaların ama en başta hocaların.Öğretmenler eleştirenler veya takdir edenler! yeni nesil sizin eseriniz ister övünün ister yerinin

mehmet sefa özdemir
mehmet sefa özdemir - 11 yıl Önce

Birazda insaf değil mi..
Okumuyorlar etmiyorlar diyorduk bi grup insan okumayı haftalık toplantılar buluşmalar ile yaygınlaştırmayı..Ve belli başlı etkinliklerle (protesto olarak da algılanabilir) ses getirmeyi başardılar..
Helal olsun dedim birbirinin gözüne bakıp iş yapmayan yığınla insana nazarla ayağa kalkmayı biraz modernizm yağıyla yağlansalar da türk usulu güreştiklerini gördüm..Kıyam-a duran her erdemli hareket gibi..arkalarındayız..Kabuk kırılıp öz çıkana kadar..Vitrinciliğe katlanaca

birisi
birisi - 11 yıl Önce

Çok güzel bir iş yapmışlar.Birinci olan kızı tanıyorum çok iyi bir kızdır

banner26