Kışla tipi eğitime 'Hayır!'

19 Haziran Cumartesi Saat 11:00'de Beyazıt Meydanı'nda öğrenciler sınavdaki başörtüsü zulmüne ve kışla tipi eğitim sistemine hayır diyecekler..

Kışla tipi eğitime 'Hayır!'

Başörtüsü Yasağı Sorunu!Bu Sınavda Zulüm Var!

19 Haziran Cumartesi günü LYS sınavlarının ilki gerçekleştirilecek. Yeni sistemde de zulmün sürdüğüne, birkaç ay önce yapılan YGS sınavında şahit olmuştuk. Sınava gelen başörtülü öğrenciler sınava alınmadılar o gün. Zulüm, cumartesi günü kaldığı yerden devam ediyor, direniş de!

Kışla tipi eğitim sistemine 'Hayır!'

Saat 11:00’de Beyazıt Meydanı’nda bir araya gelecek olan Müslüman öğrenciler sınavdaki başörtüsü zulmüne ve kışla tipi eğitim sistemine hayır diyecekler.

Başörtüsüne Özgürlük
(+)

Eylemde, sınavdaki başörtüsü yasağının Türkiye’deki eğitim sisteminin zorbalıklarından sadece birisi olduğu ve çocukların küçük yaşlardan itibaren Kemalist safsatalarla ifsad edildiği vurgulanarak, öğrencileri budanacak odun olarak gören tek tipleştirici kışla tipi eğitim anlayışına karşı mücadele etmenin gerekliliği üzerinde durulacak. “Andımız” adlı faşist metnin, Milli Güvenlik ve İnkılap Tarihi derslerinin kaldırılmasına yönelik çağrılar da eylemcilerin gündeminde.

Andımız Kaldırılsın
(+)

Saat 11:00’den sınavın bitiş saati olan 12.00’ye kadar sessiz bir proteso, sınavın bitmesinden sonra ise basın açıklaması okunacak. Özgür-Der Üniversite Gençliği ve Özgür Açılım Platformu tarafından organize edilen eyleme duyarlı arkadaşların destek vermesi bekleniyor!

 

 

Habil Sağlam “Haydi Eyleme! Haydi Kurtuluşa!” dedi.

Yayın Tarihi: 17 Haziran 2010 Perşembe 14:25 Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2010, 12:01
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
tasavvuf cocuku
tasavvuf cocuku - 11 yıl Önce

Orda olmaya çalışacağım insallah.

banner26