Kayıtsız şartsız özgür başörtüsü!

4 Kasım Perşembe günü "Başörtüsüne kayıtsız şartsız özgürlük!" eylemi yapılacak..

Kayıtsız şartsız özgür başörtüsü!

Başörtüsüne kayıtsız  şartsız özgürlük!

Sorunun çözümünün ertelenmesi ve başörtüsü  özgürlüğünün üniversiteyle sınırlanması  üniversiteli öğrencilerin tepkisini çekti. Müslüman öğrenciler 4 Kasım Perşembe günü 13:00’da Beyazıt Meydanı'nda bir araya gelerek başörtüsüne kayıtsız şartsız özgürlük talep edecekler.

Başörtüsüne Kayıtsız Şartsız Özgürlük
(+)

Başörtüsü sorununun hükümetin çözümü seçim sonrasına ertelemesiyle iyiden iyiye çıkmaza girmesi ve bir kısım üniversitelerde yasakçı uygulamaların devam ediyor oluşu üniversite öğrencilerini harekete geçirdi.

Yaşanan son süreç içerisinde üniversitelerde başörtüsünü  ve İslami değerleri aşağılayan yasakçı öğrenci gruplarına ve başörtüsü özgürlüğünü sadece üniversite ile sınırlayan yaklaşımlara tepki vermek üzere Akabe Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Özgür Açılım Platformu ve Özgür-Der Üniversite Gençliği ortak bir eylem gerçekleştirme kararı aldı.

4 Kasım Perşembe günü, saat 13.00’da Beyazıt meydanında bir araya gelecek olan öğrenciler yasakçıları lanetleyecek ve Müslümanca kimliğin gereği olan başörtüsünün hayatın bütün alanlarında, kayıtsız ve şartsız olarak özgürleşmesi için seslerini yükseltecekler. 

Not: Eylemde "grup yürüyüş" de olacak!

 

Habil Sağlam haber verdi

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2010, 23:17
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26