Katar'da Genç Müslüman Liderler!

Ocak 16-18 tarihlerinde Doha'da 'Muslim Leaders of Tomorrow' konferansı düzenlenecek.

Katar'da Genç Müslüman Liderler!

75 Ülke"den 300 Müslüman Genç Liderin Katar"da Buluşuyor!

 

Ocak 16-18 tarihlerinde Doha"da düzenlenecek olan “Muslim Leaders of Tomorrow” yani “Yarın"ın Müslüman Liderleri” adlı konferansta, farklı ırk, ideoloji ve uzmanlık alanlarında 75 ülkeden 300 Müslüman genç bir araya gelecek ve global Müslüman harekatını barış ve adalet için seferber edecekler.

 

Bu tarihi konferansta, birçok ülkeden gelen genç Müslümanlar, İslam Dünyasına yenilikler getirmek için toplanacaklar. İtalyalı bir imam, Suudi Arabistanlı bir modacı, İranlı bir Repçi, Pakistanlı bir Medrese kurucusu, Amerikalı bir blog yazarı ve Alman bir avukat, 2009 “Yarın"ın Müslüman Liderleri” konferansına katılacakların sadece bir kaçı. Bu yenilikçi geleceğin liderleri, geniş çapta stratejiler ve liderlik biçimlerini birbirleriyle paylaşmak ve Müslümanların dünyada barış insanları olarak bilindiği bir yarın için çalışmak için bir araya gelecekler. Senegal"den Somali"ye, Endonezya"dan Irak"a, İngiltere"den Kosova"ya, Amerika"dan Kuveyt"e değişik etnik kökenlerden gelen bu genç liderler, günümüz dünyasında Müslümanları tehdit eden, din adına ekstrimist saldırılar, dini otorite krizi, rekabet halindeki değerler ve batı dünyasıyla olan gergin ilişki gibi sorunlara yaratıcı çareler arayacaklar.

 

Konferansa katılanlar “Yarın"ın Müslüman liderlerinden, Bugün"ün dünya liderlerine açık mektup” adlı önemli bir belgeyi yazıp imzalayacaklar. Bu mektup hem Müslüman ve hem gayrimüslim liderlere yönelik olacak ve dünya çapında tüm medyaya sunulacak.

Ayrıca liderler Tim Sebastian tarafından sunulacak ve BBC"de yayınlanacak olan bir yuvarlak masaya da katılacaklar.

 

2009 Yarın"ın Müslüman Liderleri Doha Konferansı, ASMA (American Society

for Muslim Advancement - Amerikan Müslümanların Gelişimi Derneği) ve “Cordoba Initiative” ve “AOC”nin (United Nations Alliance of Civilizations – Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı) işbirliği ile Doha Uluslar ve Dinler Arası Dialog Merkezi (DICID) sponsorluğunda gerçekleşmektedir.

 

Daha önce de Kopenhag ve Newyork"ta düzenlenen konferans"ın, bu yıl çok iyi neticeler vermesi bekleniyor.

 

Daha fazla bilgi için www.muslimleadersoftomorrow.org

 

Salome yazdı 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 10:43
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerem Abadi
Kerem Abadi - 11 yıl Önce

Mütevazi yazarımız, kendisi de bu konferansa katılmıştır ;o)
İzlenimlerinizi de aktaracak mısınız?

banner19

banner13

banner26