Karaman, zamanımızın müçtehididir

Adapazarı'nda geçen hafta Hayrettin Karaman'a Saygı Gecesi yapıldı. Faruk Beşer, Hacı Mehmet Günay, Saim Kılavuz, Mehmet Erdoğan ve Ahmet Taşgetiren..

Karaman, zamanımızın müçtehididir

Adapazarı’nda geçen hafta Hayrettin Karaman’a Saygı Gecesi yapıldı. Faruk Beşer, Hacı Mehmet Günay, Saim Kılavuz, Mehmet Erdoğan ve Ahmet Taşgetiren; Hayrettin Karaman’ı anlattılar.

10 Şubat Perşembe günü Adapazarı Kültür Merkezinde düzenlenen program katılımcı ve dinleyicileri için çok verimli geçti.

Hayrettin Karaman’a Saygı Gecesi

Eli Öpülesi

“Ben kolay kolay el öpmem ama Hayrettin Karaman’ın elini öpmekten büyük şeref duyuyorum. Ulema her zaman halkla irtibatlı olmalı. Hayrettin hocamız da tam böyle yapmıştır. Her zaman halkla iç içe olmuştur. Yazmıştır, çizmiştir, konuşulmuştur. Kendisi, çok büyük bir etkiye sahiptir.”

“Hayrettin Karaman, rahatlıkla müçtehit diyebileceğimiz bir insandır” diyen Faruk Başer’in ardından diğer oturumcular Ahmet Taşgetiren ve Saim Kılavuz söz aldılar.

İmam Hatiplere özel ihtimam gösterdi

Hayrettin Karaman’a Saygı Gecesi Uzun yıllar Yeni Şafak gazetesinde birlikte yazarlık yapmış olan Gazeteci Yazar Ahmet Taşgetiren ‘Hayrettin Karaman’ın dostları arasında sayılmak benim için büyük mutluluk’ dedi. Taşgetiren ayrıca, “Hayretin Karaman her şeyden önce güzel bir Müslümandır. Parıldayan bir insandır. Zamanın aradığı bir âlimdir. Çok iyi bir dava adamıdır. Hayrettin Karaman bu çağda ümmetin kazancıdır, bereketidir” dedi. Ahmet Taşgetiren, Hayreddin Karaman Hocanın İmam Hatip okullarına ve Ensar Vakfı’na verdiği önemin de altını çizdi.

Torununun gözüyle dedesi

Saygı gecesinde bir de sürpriz yaşandı. Seyircilerin arasında yer alan, Hayrettin Karaman’ın torunu Mehmet Tahir Kılavuz sahneye davet edilerek, kendisinden dedesini anlatması istendi. Tahir Kılavuz, kısa ve içten konuşmasıyla güzel bir kapanış yaptı.

 

 

Yasin Şafak, eli öpülesi insanların hepsinin değerinin bilinmesi temennisiyle yazdı

Hayrettin Karaman’a Saygı Gecesi

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2011, 18:28
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26