İzmir'de zaman ve mekan onlara emanet

İzmir’de İMHAD tarafından “Kutlu Doğum Programı ve İmam-Hatipliler Şöleni” gerçekleştirildi.

İzmir'de zaman ve mekan onlara emanet

 

Geçtiğimiz haftalarda İzmir Halkapınar Kapalı Spor Salonu’nda “Kutlu Doğum Programı ve İmam-Hatipliler Şöleni” gerçekleşti. İzmir İmam-Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (İMHAD) tarafından organize edilen şölende program imam-hatip liseleri arasında organize edilen bilgi yarışmasının İzmir finaliyle başladı. Yarışmayı Karabağlar İmam-Hatip Lisesi birinci tamamladı.İzmir İHL Şöleni İMHAD

İzmir’de ‘Bir Gençlik’ var

Ev sahibi İMHAD Başkanı Burhanettin Kansızoğlu açılış konuşmasına Hz. Mevlana’nın “Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için, sadece yaprak döktük” sözleriyle başladı. İzmir’de 2011-2012 eğitim-öğretim yılında beş yeni imam-hatip lisesi açıldığını belirten Kansızoğlu, gelecek dönem açılması planlanan on imam-hatip lisesinin de müjdesini verdi. İmam-hatipli bir Başbakanımızın olmasının öneminden ve “dindar gençlik” yetişmesindeki imam-hatiplilerin rolünden bahsetti.

İzmir İHL Şöleni İMHADProgramı hazırlayan imam-hatip öğrencilerinin birlikteliği ve heyecanı herkesin ilgisini çekti. Ayrıca imam-hatip öğrencilerinin yoğun bir emek sarf ederek hazırladıkları ve “Bir Gençlik” adını verdikleri dergi de aynı gün katılımcılara sunuldu. Derginin sloganı olarak seçilen Necip Fazıl Kısakürek’in “zaman bendedir ve mekân bana emanettir” sözü de imam-hatip neslinin ne kadar geniş ufuklu ve sorumluluklarının bilincinde olduğunun göstergesi olmuştur.

Ömer Karaoğlu da konser verdi

Hazırlanan programa imam-hatipli olsun olmasın geniş yelpazede her kesimden katılımcı ve destekçi vardı. İmam-hatiplilerin azimli, coşkulu ve oldukça heyecanlı olmaları da görülmeye değerdi.

Program imam-hatip öğrencilerinin hazırladıkları şiir, ilahi ve ezgi dinletileriyle devam edip Ömer Karaoğlu’nun konseriyle sona erdi.

 

Faruk Eşlik haber verdi

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2012, 08:16
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13