banner17

İzmir Diriliş'e izin vermedi

Bütün gençler heyecan doluydu! Yaşını başını almışlar bile. Hem bu iş yaş meselesi değildi, ruh meselesiydi. Dirilişin diri erlerinin meselesiydi!

İzmir Diriliş'e izin vermedi

Akşam akşam coşmuş, bir sürü  kişi organize etmeye çabalıyordum. Ankara’dan Şaban Abak Bey Diriliş Okumalarına katılan gençleri, ayrıca da isteyenleri götürecekti İzmir’e. İstanbul’dan otobüslerle gidilecekti. Sayısız haber sitesine haber olmuştu: Üstad’ımız İzmir Gündoğdu Meydan’ında vereceği mitingde bizlere seslenecekti. Yurdun dört bir yanından diriliş sevdalılarını heyecan kaplamıştı… 

Bir masal anlatıyorum gibi gelmiş  olabilir. Sahiden de Yüce Diriliş Partisi’nin mitingi bizlere ilk duyduğumuzda bir masal gibi gelmişti. Aklımızda bir sürü  soru vardı, acaba İstanbul’da da miting olacak mıydı mesela. Ancak aklımızdaki hiçbir soru İzmir’e gidip gitmeme konusunda değildi. İzmir’e gidilecekti. Üstad ayakta dinlenecekti. Gözlerinin içine bakılacaktı… Yüce Diriliş Partisi

İzmir Valiliği ah’ımızı aldı! 

İzmir’e gitmenin ne kadar pahalı olduğu herkesçe malum. Konya’dan, Ankara’dan, Adapazarı’ndan ve benim bilmediğim kim bilir kaç şehirden gençler heyecan içinde cumartesi akşamından yola koyulmayı bekliyorlardı. Bu haberi öğrenen kardeşlerimin de kalbi sekte yapacaktır… Bu yaşımızda bu üzüntüyü kaldıramayız biz! Ah’ımızı aldınız İzmir Valiliği… 

İşin aslını anlatmak gerekirse, durum kısaca şöyle: Yüce Diriliş Partisi yaklaşık iki hafta önce İzmir Valiliğine Gündoğdu Meydanı’nda bir miting düzenleyeceğini belirtmişti. Sohbetlerde arkadaşlar birbirlerini İzmir’e gitmek için dürtüklemiş, anne babalarından bin bir güçlükle izin almış, haber sitelerinde herkes heyecanını dile getirmişti. 

Ancak miting gününe 8 gün kala İzmir Valiliği Yüce Diriliş’e meydanın o gün müsait olmadığını belirtmiş! Bu kabul edilebilesi zor bir durum, en azından bizim için! Hukuki anlamda da bu kadar süre geçtikten sonra meydanın dolu olduğunu belirtmeleri, doğru bir şey olmasa gerek! 

Yine de Miting olacak! 

Bunca kısa sürede miting için yeni bir tahsis etmek zor olduğundan, miting şimdilik tarihi belli olmayan bir zamana ertelendi. Bu dayanılması zor duruma katlanabilmeniz için Allah’tan sabır diliyorum hepinize.

Bu haberin yalan haber olmasını  ben de isterdim, lakin… 

Merve Büşra Bozcu bildirdi

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2010, 20:48
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
çiçek...
çiçek... - 9 yıl Önce

izmir valiliğine bir ah da bizden olsun!!!

cem.cemal
cem.cemal - 9 yıl Önce

Hiçbir erteleme,oyalama Diriliş'i engelleyemeyecektir. Duymak istemediğiniz şeyleri duyacaksınız. Bunda tereddüdünüz olmasın. Meydanı tahsis etme gerekçesi çok basit. Koskoca vali hatta içişleri bakanlığı korkmuştur. Dirilmekten diri ruha sahip olmaktan mı yoksa İslam Milleti olarak tek vücut gibi birleşmemizden mi korkuyorsunuz.

Biz de sizlerden korkuyoruz.

Sureti Hak'tan görünmenizden korkuyoruz.

İzmir'i kale gibi görüp yıkılacağından korkanlardan ürküyoruz.....

edep ya hu
edep ya hu - 9 yıl Önce

meydan musaıt degıl.. kulaklarımda cınlayan, bır kurt ulumasından farksız kelımeler: meydan musaıt degıl..
Allah'ım dıyorum, meydanında karsına cıktıkları zaman, meydan musaıt degıl de onlara, oyle bır de kı, bızım cınlayan kulakalrımıza nazaran, onların kulakları patlasın.
ustadım, sana meydanlar hıc musaıt olur mu, hıc ızın verırler mı ızmır meydanlarında yankılansın senın sesın. ustadım, yalnızlık dıyorum, sıgara kulu kadar yalnızlık dıyorum. sabır dıyorum. umıt mustula ustadım dıyorum..

yazık
yazık - 9 yıl Önce

ben geldım gelelı acmadı gokler
ya ben bulutları anlamıyorum
ya bulutlar benden bır seyler bekler
...

reva mıdır bu yapılanlar, nereye kadar susturabilirler üstadı? ne zamana kadar önüne geçebilirler dirilişin?

doğacaktır bir gün vadettiği günler
kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın!

E.A
E.A - 9 yıl Önce

Diriliş başladığında ölüm seyirci kalacaktır. ( Sezai Karakoç-Yitik cennet )

mehmet korkmaz
mehmet korkmaz - 9 yıl Önce

izmir izmirliğini yaptı yine...

Ahmet >faruk
Ahmet >faruk - 9 yıl Önce

Biz sussak mesele kalmayacak.
Hâlbuki biz sussak, tarih susmayacak. Tarih sussa, hakikat susmayacak.

Onlar sanıyorlar ki, bizden kurtulsalar mesele kalmayacak.
Hâlbuki bizden kurtulsalar, vicdan azabından kurtulamayacaklar. Vicdan azabından kurtulsalar, tarihin azabından kurtulamayacaklar. Tarihin azabından kurtulsalar, Tanrı'nın gazabından kurtulamayacaklar.”

zeynebrana
zeynebrana - 9 yıl Önce

Büyük bir heyecanla üstadın geleceği günü beklerken olaydan haberdar olmak bir İZMİR'li olarak kanıma dokunuyor . Oysa ne özel duygular beslemiştik. Ayıp ettin saat kulesi bu kadar mı geçikilirdi ....


banner19

banner13

banner20