İ.Ü. Kütüphanesinde yasak!

İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi'nin kapısından geri çeviriliyorsunuz! Sebebi; baş örtüsü!

İ.Ü. Kütüphanesinde yasak!

Gi - re - mez - sin!

İ.Ü. Kütüphanesiİstanbul Üniversitesi Kütüphanesinde bulunan bir kitap hakkında bilgi edinmem gerekti. Eski öğrencilerimden birinden bu konuda yardım istedim. Sağ olsun, seve seve, kabul etti. “Hem ben de kütüphaneyi görmüş, tanımış olurum.” dedi.

Ona teşekkür edip beklemeye başladım.

Bir süre sonra, “kara haber”i aldım.

Amir kesin emir vermiş!

Meğer İstanbul Üniversitesi Kütüphanesine “başı örtülü kadın” giremiyormuş. Görevli bu konuda âmirlerinden “kesin emir” almış.

Bu âmir(ler), “kütüphane müdürü” müdür, “dekan” mıdır, “rektör” müdür, hepsi midir, bilmiyorum.

Ama bu haber, bu olgu, bu gerçek karşısında içimde uyanan duyguların ne tür duygular olduğunu biliyorum: “Nefret, öfke, tiksinti, tükürme veya kusma arzusu, sövüp sayma isteği! Akıl, mantık, sağduyu, özgürlük gibi değerler karşısında onulmaz bir çaresizlik ve utanç… Beyinlerini azgın laiklik farelerine kemirtmekten haz duyan budalaların sadomazoşist takıntılarını buruşturup çöpe atma hevesi…”

2010 yılının mart ayında Avrupa Kültür Başkenti İstanbul’un en köklü bilim kurumlarından birinin yöneticileri hakkında kalbimin böylesine yıpratıcı duygularla dolmasını hiç istemezdim!

Çok kötü oldum!

 

İbrahim Demirci kötü haberi verdi

Yayın Tarihi: 18 Mart 2010 Perşembe 13:59 Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2010, 11:43
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 11 yıl Önce

başta istanbul üniversitesi ve diğer bütün kurumların bu hastalıktan acilen kurtulması duasıyla
dua etmekten başka birşey yapamıyorum ne yazıkki

Kenan Subaşı
Kenan Subaşı - 11 yıl Önce

sabahları,marmara üni.ilahiyat fakültesine girmek isteyen BAŞÖRTÜLÜ öğrenciler bere veya şapka giymek zorunda.Dini eğitimin akademik olarak verildiği bir devlet okulu (!).Özgürlüğün göbeği (!) .Aynı sevgili devlet (!) başörtülüden vergi almasını biliyor,sandığa çağırmasını biliyor,demokrasi tellallığını yapmasını biliyor.okumaya gelince neden ayrım yapıyor..Ben başörtülülerin ne oy kullanmasını,ne kendilerini tanımayan hukuğu tanımalarını,ne de vergi vermesini istiyorum,onurlu olmak budur.

şehbal
şehbal - 11 yıl Önce

Üniverstelerden o kadar alışmış durumdayız ki artık anormal gelmiyor bu tip durumlar asıl tehlikeli olan heralde hiç gitmeye kalkışmadım bile nasılsa almıcaklar diyerek çok şaşırmıyoruz bu kadar kanıksadık artık yazık gerçekten...

mbb
mbb - 11 yıl Önce

başörtülüler o kütüphaneye girene kadar o kütüphanede okunacak kitaplardan bir şey anlayamaz kimse. ayrıca yapılacak hiç bir araştırma da hayır ile sonuçlanmayacaktır, başörtülüler girene kadar. artık iyi masum başörtülü olmaktan istifa ediyorum. beynimi döndürdüler. bir kütüphaneyi yakmak ne kadar günahsa bu da o kadar günah. sinirlerimizi bozup bizi de kendileri gibi ruhi manyak yapmak istiyorlar. itikadım budur.

TESPİH
TESPİH - 11 yıl Önce

aynı durumu bir kere yaşadım.tam önümde bir kız vardı.haberi yoktu başörtüsü yasağından kütüphane'de tam girecekti ki turnikeden geçecekti güvenlik görevlisine girmeyeceğini söyledi.kendi bunu tasvip eder mi Allah bilir ama kaba bir şekilde söyledi.sonradan pişman oldum keşke dedim kızıın istediklerini ben gidip alsaydım fotokopi fln.kızın çok kötü bir geri dönüşü vardı gerçekten.

mehmet cihad
mehmet cihad - 11 yıl Önce

ibrahim demirci ile aynı duyguları paylaştım bende;Nefret, öfke, tiksinti, tükürme veya kusma arzusu, sövüp sayma isteği! bu kötü haberi verince.'Bacımın Örtüsü Batmışsa zalimin gözüne acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne!!!'

husna
husna - 11 yıl Önce

O da bir şey mi?Hacettepe Üniversitesi'nde okuyan başörtülü kız öğrencileri YEMEKHANEYE almayan zihniyet bu ülkede mevcut malesef. Hadi diyelim kütüphaneye eğitim amaçlı gidiyoruz ve uygulama geçit vermiyor.Fakat bir öğrencinin yemekhanede yiyeceği yemekte kimin gözü olabilir.siyasi simge imiş, che tişörtü giyip, parka ve postalla elini kolunu sallaya sallaya bildiri dağıtan sevgili arkadaşlarımıza sıra gelince özgürlükçülük ve demokratlığı kimseye bırakmıyorlar. bitsin artık bu zulüm!!

aysel
aysel - 11 yıl Önce

3 yıldır öğrencileriyim bi kere bile girmedim kütüphanelerine

banner26