İstanbul Üniversitesi'nde Balonlu Eylem

16 Ekim 2008 Perşembe günü İstanbul Üniversitesi merkez kampüsü önünde bir eylem gerçekleşti.

İstanbul Üniversitesi'nde Balonlu Eylem

Laikliği bu balonlardan koruyalım!

İstanbul Üniversitesi'nde balonlu eylem.

 

 

 

16 Ekim 2008 Perşembe günü İstanbul Üniversitesi merkez kampüsü önünde bir eylem gerçekleşti. Büyük yayın organlarının görmezden geldiği eylemde, başörtüsü yasağı gündeme getirildi. Kısa bir süre önce Boğaziçi Üniversitesi'ne de sıçratılmaya çalışılan yasak, kalabalık bir üniversiteli gençlik tarafından kınandı.

 

Programın sonunda “Grup Yürüyüş”ün ezgilerine üniversite öğrencileri de eşlik etti. Yer yer sloganlarla kesilen basın bildirisi, balonlara bağlanmış başörtülerin göğe doğru salınmasıyla son buldu.  Ve ne olduysa o anda oldu.

 

Her Şey Bir Rüzgâra Bakıyor Abiler

 

Göğe doğru bırakılan başörtülerin hepsi İstanbul Üniversitesi'ne doğru yükselince ilginç görüntüler oluştu. Üniversiteye bağlı özel güvenlikler balonları yakalamak için çırpınınca kameralara renkli görüntüler takıldı. Üniversite giriş kapısının üst duvarına takılıp kalan bir başörtüsü, flaşların o yönde patlamasına neden oldu.

 

Gösteriye katılanların ortak kanaati ise tüm başörtülülerin gözü burada, üniversitenin içindedir ve elbet her şey bir rüzgâra bakıyor abiler, oldu.

İyi de oldu. 

 

Besim Bal yazdı                                                     Foto galeri için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2011, 13:19
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet TEK
Ahmet TEK - 12 yıl Önce

Anadolu Gençlik her perşembe günü öğle namazından sonra iü nün ana kapısının önünde ''Başörtüsüne Özgürlük'' eylemi düzenliyor.
Balonlu eylem şu ana kadar ki en güzel eylemdi. Başörtülerin sarıldığı balonlar havaya bırakılınca uçan balonlarla beraber başörtüleri ''kamusal alana'' girdi inadına! görevliler tabii panikleyiverdiler hemen koşup içerden çıkardılar:)
Grup Yürüyüş ün ezgileriyle de çoşuldu.
Devamı gelecek! Özgürlük gelene kadar!

banner19

banner13

banner26