İslam Sanatı'nın yeni baskısı nihayet yapılmış

Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’nda ( Beyazıt Fuarı) okurları bekleyen indirimler ve yeni kitaplar var.

İslam Sanatı'nın yeni baskısı nihayet yapılmış

 

Kapılarını 32. kez kitap sevdalılarına açan Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı, Ramazan ayı sonuna kadar Beyazıt Meydanı’nda açık kalacak. Kitap fuarına, özellikle dini yayın yapan birçok yayınevi katılıyor. Okurlarını çeşitli kampanyalar ve yeni kitaplarla karşılayan yayınevi stantlarında gözümüze çarpan bazı ‘ikramlar’ şöyle:

Klasik- Küre Yayınları: Yeni baskısı uzun zamandır beklenen Titus Burckhardt’ın İslam Sanatı-Dil ve Anlam kitabının genişletilmiş ikinci baskısı yapılmış. Yeni yayın olarak da Din Felsefesi Seçme Metinler kitabı göze çarpıyor.

Dergâh Yayınları: Tüm kitaplarda %35 indirim yapan Dergâh Yayınları standının başköşesinde Mustafa Kutlu’nun yeni kitabı Sıra dışı Bir Ödül Töreni var.

Ekin Yayınları: Ortadoğu’nun ve Ortadoğu’daki İslami hareketlerin doğru anlaşılmasına dair birçok yayın yapan Ekin Yayınları, tüm kitaplarda %40 indirim yapan yayınevlerinden. Stantta dikkatimizi çeken bazı kitaplar şunlar:  Müslüman Kardeşlerin Doğuşu, Hasan El Benna’nın Siyasi Düşünceleri, Kuran’da Diriliş Gerçeği ve Temel Kaynağımız Kuran. Grup Yürüyüş’ün yeni albümü Hurriyya da yine Ekin Yayınları standında.

Büyük Doğu Yayınları: Üstad Necip Fazıl kitaplarını okurlara ulaştıran ve 40. yılını kutlayan Büyük Doğu Yayınları, üstadın tüm kitaplarında %35 indirim yapıyor. Üstadın kendi sesinden şiirleri ve konferanslarının CD’leri de stantta dikkatimizi çeken yayınlardan.

Profil Yayınları: İbrahim Tenekeci, Selahattin Yusuf, İsmail Kılıçarslan, Mustafa Akar, Furkan Çalışkan, Emel Özkan, Tarık Tufan, Said Yavuz gibi birçok şair ve yazarın yeni kitaplarını yayımlayan ve önceki kitaplarının yeni baskılarını yapan Profil Yayınları standında gözümüze çarpan iki yeni kitap: İbrahim Paşalı’nın Entelektüellerin Hurafeleri ve Ömer Lekesiz’in Sanat Bizim Neyimize kitapları.

İşaret Yayınları: İşaret Yayınları standında yeni çıkan şu kitaplar gözümüze çarpıyor: Hilmi Ziya Ülken Kitabı- Dr. Ayhan Vergili, Bilim Tarihi ve Kültür Yazıları- Prof. Dr. Aykut Kazancıgil/ Prof. Dr. Hüsrev Hatemi/ Dr. Ayhan Vergili, Fatiha Suresi ve Amme Cüzü Tefsiri- Muhammed Abduh(Çev:Prof. Dr. Ömer Aydın), Mutezile’nin Kelami Polemikleri- Ramazan Yıldırım, Meani İlmi- Fatma Serap Karamollaoğlu, Alem-i İslam Japonya’da İslamiyetin Yayılması (2 Cilt)- Abdurreşid İbrahim, Necip Fazıl’ın Düşünce Dünyası-Dr. Yasin Beyaz.

Sufi Kitap: Sufi kitap standında Efe Hazretleri Alvar İmamı Muhammed Lutfi Efendi kitabı dikkatimizi çekiyor. Hüseyin Kutlu Hoca ile Efe Hazretleri hakkında yapılan uzun röportajdan müteşekkil kitabı Tuncay Opçin hazırlamış.

İnsan Yayınları: Klasik İslam Filozofları ve Düşünceleri kitabını çok uygun bir fiyata okurlara ulaştıran İnsan Yayınları standında, ayrıca Külliyat serisinden çıkan birbirinden değerli kitaplar dikkatimizi çekiyor.

Buhara Divan Yayınları: Üstat Sezai Karakoç’un kitapları Buhara Divan Yayınları standında.

 

Serdar Arslan haber verdi

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2013, 11:59
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
smuslu
smuslu - 6 yıl Önce

Uzun yıllardır severek okuduğumuz, dünyabizim yayın danışmanı Asım abimizin de okunmasını sık sık tavsiye ettiği, ders halkaları kurduğu, üç değerli hadis aliminin tercüme ve şerh ettiği İmam-ı Nevevî'nin Riyâzü's-Sâlihîn isimli kitabını Erkam Yayınları bu sefer cep boy olarak hazırlamış. Okuması kolay, cici mi cici, sempatik mi sempatik bu eseri görmelisiniz...

Ayşe Ayaz
Ayşe Ayaz - 6 yıl Önce

Fuarda bazı yayınevlerini göremedik. Okur Kitaplığı'nın fuarda yer almaması önemli bir eksiklik bence. Hem Okur Kitaplığı yetkililerine hem de fuarı organize edenlere sesleniyorum. Bu fuarda Okur Kitaplığı yer almalı!

sisman
sisman - 6 yıl Önce

Büyüyen ay,ın standına gidip tebrik etmek lazım. H yayınları standında kırkambar kitaplarını da bulabilirsiniz göz atmakta fayda var. Keşkül dergisi son sayısı Oruç ve Ramazan. Kaynak Grubu Beydavi Tefsiri'ni yayımlamış.

sisman
sisman - 6 yıl Önce

İz yayınlarında İbn Hacer el-Askalani'nin İsabe'si 5 cilt halinde üçte bir fiyatına elli lira gibi... kaçırılmaz...

banner19

banner13