İMH bayramlaşması bir başka idi

Bayramın 3. günü Şehzadebaşı Camii'nde İMH ile birlikteydik

İMH bayramlaşması bir başka idi

Bir bayramlaşma alanında herkesle teker teker musafahalaşmayalı epey bir zaman olmuştu. Uzun zaman sonra yaklaşık 400 kişiyle musafaha etmek güzeldi. Nerde mi tokalaştım 400 küsur kişiyle? Tabii ki İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin Şehzadebaşı’ndaki bayramlaşmasında. 

 

Tanıdıklar 

Bayramlaşmadan önce İkindi namazını kıldık camide. Namazın tam bitiminde imam bayram konusunda, din kardeşlerimizle hukukumuz hakkında güzel öğütlerde bulundu. Avluya çıktık ve Musafaha seremonisine katıldık. Tanıdık kimler yoktu ki burada… Pertevniyal Lisesi’nden Zekeriya Arslantürk Hocam, Özgün Cemal BalıbeyYayınları’nın sahibi Cemal Balıbey Ağabey, İTÜ’den Murat Görgöz Ağabey, yine İTÜ’den Orhan Demiral ağabey ve daha niceleri... Burada tanıdığım tüm isimleri zikretmeye kalksam herhalde haber biraz uzar. O yüzden bu konu üzerinde çok durmuyorum.  
 

Samimi bir Dua

 Rasulullah’ın(s.a.v) önemli sünnetlerinden biri olan musafahalaşmanın bitişiyle Mehmed Güney hoca ve İMH’nın başkanı İkram Soltan hoca bayramın önemine dair güzel birer konuşma yaptılar. Bu olumlu konuşmaların hemen ardından Muhammed Feshi hocamız içten ve ihlaslı olduğuna inandığım bir dua ettirdi cemaate.  

 

Ve Bitiş…   

Duadan sonra program bitmişti. Caminin avlusunda elbette sohbet edenler vardı ama yavaş yavaş insanlar ayrılıyordu meydandan. En azından ben erken çıkanlar arasındaydım. Bu arada tefsir dersimizin değerli hocaları olan Şerafeddin Kalay, Mehmet Ali Büyükkara ve Veli Karataş hocalarla da bayramlaştık avluda.

Bu bayramlaşmayı tertib edenlere, bunu bir gelenek haline getirenlere teşekkür ediyorum, dua ediyorum.


 

Melih Koşucu bayramlaştı.

melihkosucu89[at]hotmail.com

Yayın Tarihi: 01 Aralık 2009 Salı 09:30 Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2009, 08:39
banner25
YORUM EKLE

banner26