İmam Hatip heyecanı dorukta!

Pazar günü İmam Hatiplilerin 5. Kurultayında İstanbul'da buluşuyoruz.

İmam Hatip heyecanı dorukta!

İstanbul’da dokuz bölgede teşkilatlanmış olan ÖNDER’in bölge toplantılarının yapılmasının ardından düzenlenecek genel kurultayı 1 Kasım Pazar günü saat 10.00’da Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilecek.

Sorunlar, Çözümler...

Kurultaya dernekler, okul aile birlikleri, müdürler, idareciler ve mezunların katılması bekleniyor. Katılımın geçen yıllara oranla daha yüksek olması bekleniyor. Kurultayda hem İmam Hatip Liselerinin hem de İHLlere bağlı derneklerin yaşadıkları sorunlar dile getirilecek ve tartışılacak. Bu sorunların çerçevesinde çözüm önerileri dile getirilecek.

Uzun zamandır arka plana atılmanın derdini çeken İmam Hatip Liseleri için üniversite sınav sistemi ve katsayı sisteminin değişmesinin ardından yeni bir değerlendirme süreci başladı. İmam Hatip Liselerinin organize olarak bu süreci iyi değerlendirmesi gerekiyor. Bunun için yeni dönemde yapılacak değerlendirmeler ve öneriler; sorunların daha çabuk aşılabilmesi için büyük önem arz ediyor.

Önder

Eski İHLliler

Programla ilgili olarak kendisiyle görüştüğümüz organizatörler, kurultaya hem misafir hem konuşmacı  olarak fikirleriyle yön gösterecek önemli isimlerin davet edildiğini, özellikle ilk İHLlilerin katılımlarını beklediklerini söylediler. İlk İHLliler deyince aklımıza Yaşar Kandemir, Hayrettin Karaman gibi hocalar geliyor. Umarız kapsamlı bir katılımla yeni fikirlerin doğduğu, faydalı bir kurultay olur.

 

Zeynep Pekuz haber verdi

Yayın Tarihi: 26 Ekim 2009 Pazartesi 19:04 Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2009, 08:41
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
zuhal
zuhal - 11 yıl Önce

katılacağız inşallah. güzel geçeceğini düşünüyorum. keşke içerikle ilgili biraz daha bilgi verilseydi.

banner26