İHH Kurban ekipleri işbaşında!

Bayramda 120 ülkeye giden İHH ekipleri özellikle kriz bölgelerindeki Müslümanlara kurban bağışlarımızı ulaştırdı.

İHH Kurban ekipleri işbaşında!

İHH ekipleri Patani, Filipinler-Moro, Gazze, Irak, Sudan-Darfur, Vietnam, Doğu Timor, Afganistan, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Ürdün, Doğu Türkistan, Somali, Arakan, Bosna, Kosova, Sancak, Çeçenistan ve Kırım’da kurban çalışmasında bulundu. Mülteci kamplarında kesilen kurbanlar muhacir ailelere dağıtıldı.

İslam dünyasında Kurban Bayramının sevinci devam ediyor. Yardım kuruluşlarının özverili çalışmalarıyla savaşların, iç çatışmaların ve muhacirliğin bitmek bilmediği kriz bölgelerinde de bayram yaşanıyor.

PataniBayram gelince yakın uzak demeden yollara düşen İHH gönüllüleri, dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara bayram sevincini yaşattı.

 

Patani

Büyük Müslüman kıyımlarının yaşandığı Patani’nin Spandon, Suppa, Pulablanga ve Tokbanar köylerinde kurbanlar kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Patanili Müslümanlar hayırsever Türkiye halkına selam ve teşekkürlerini gönderdiler.

 

Gazze

Aylardır abluka ve ambargo altında kalan Gazze’de 180 büyük baş hayvan kesilerek Filistin halkına dağıtıldı. Böylelikle Filistin’de de bayram coşkusunun yaşanması sağlandı.

 

VietnamSudan                  

İHH ekipleri, Sudan’da uzun süren iç savaş sonucu büyük bir insani dramın yaşandığı Darfur’da da bayram sevincini yaşattı. Mülteci kamplarında 130 büyük baş hayvan kesilerek muhacir ailelere dağıtıldı. Yetim çocuklara bayramlık elbise dağıtıldı.

 

Vietnam

Vietnam’da ise bayramın ilk günü Ho chi Minh City ve Angiang City’de 210 kurban kesilerek ihtiyaç sahibi Müslümanlara dağıtıldı. Yaklaşık 1800 kişi Türkiyeli Müslümanların gönderdiği kurbanlıklarla ihtiyaçlarını bir nebze de olsa giderdi.

 

Doğu Timor

Diğer bir kriz ülkesi Doğu Timor’da bütün Müslümanlar bayram namazı merkezi cami An Noor camisinde kıldılar. Bayram namazından sonra İHH ekipleri kurbanlıkları keserek önceden belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere payları dağıtmaya başladılar. Yoksul ailelere ayrıca pirinç, yağ ve şekerden oluşan bir gıda kolisi verildi. Çocuklara çikolata ve balon dağıtıldı. 108 yetim çocuğa okul elbisesi alındı.

 

KırgızistanZanzibar

Afrika’nın fakir ülkesi Tanzanya’nın Zanzibar adasında kurbanlıklar kesildi. Kurban çalışmasına Penba adasında devam ediliyor.

 

Moğolistan

Moğolistan’ın Bayan Ulge şehrinde 498 hisse kurbanlık kesildi. Kırgızistan’da ise başkent Bişkek’te 196 hisse kurbanlık kesilerek yoksul ailelere dağıtıldı.

 

Ve daha bir çok yer…

İHH ekipleri diğer kriz bölgeleri Filipinler Moro, Gazze, Irak, Afganistan, Pakistan, Keşmir, Lübnan, Ürdün, Doğu Türkistan, Somali, Arakan, Bosna, Kosova, Sancak, Çeçenistan ve Kırım’da da kurban çalışmasında bulundu.

Fotoğraf galerisi için: //www.dunyabizim.com/gallery.php?id=125

 

Salih Bilici haber verdi

Yayın Tarihi: 29 Kasım 2009 Pazar 10:16 Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2009, 15:11
banner25
YORUM EKLE

banner26