İçinden dergi geçen tren garındayız!

2. Türkiye Dergi Fuarı Sirkeci Garında açıldı. Tren vagonunda ve bekleme salonunda çok değerli etkinlikler de başladı.

İçinden dergi geçen tren garındayız!


Türkiye Dergi Editörleri ve Yayın Yönetmenleri Birliği TÜRDEB tarafından organize edilen Türkiye Dergi Günleri düzenlenen merasimle açıldı. Sirkeci Garının tarihi atmosferinde gerçekleşen program Yeni Dünya dergisi Yayın Yönetmeni Mahmut Bıyıklı’nın takdimiyle başladı. Açılışın heyecanını taşıdıklarını ifade eden TÜRDEB başkanı Süleyman Karakaş da Dergi Furarının ikincisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dergileri okurla buluşturmanın büyük mutluluk olduğunu ifade etti. Bu fuarın bir anlamda yayıncılık dünyasında dergilerin de var olduğuna dikkat çekmek amacıyla gerçekleştiğini ifade eden Karakaş, Fuarın üç yıldır bir araya gelen dergi editörlerinin tanışma kaynaşma ve istişarelerinin sonucu olduğunu vurguladı.

Katılım yoğunDergi Fuarı 2011

Misafirlerin katılımının yoğun olmasından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Süleyman Karakaş katılımcılara teşekkür etti. Yazar Bestami Yazgan da dergiciliğin büyük mücadele gerektiren bir alan olduğunu söyleyerek dergi editörlerinin bu mücadeleyi bildiren kahramanlar olarak nitelendirdi. Organize heyeti adına konuşan Asım Gültekin ise fuar boyunca çeşitli etkinliklerin olacağını, fuarda müstesna insanlar olan dergiseverlerin Sirkeci Garını adeta bir merkez üs haline getireceğini söyleyerek aksaklıklar yaşanırsa o aksaklıkların dergisever yüreklerin kusurları görmezden gelme yetileriyle görülmemesini arzu ettiğini vurguladı.

Türkiye Yazarlar Birliği adına konuşan Ahmet Mercan ise Gar Müdürünün dergileriniz içinden tren geçen dergiler olsun temennisine bizim dergimizin adı Hayal Treni diyerek cevap verdi. Yapılan diğer konuşmaların ardından Sirkeci Garı müdürü Tayfur Akbulut en küçük dergi editörü olması itibariyle Hayal Treni Dergisi editörü Fatma Korkut ve en kıdemli dergici olarak Yeşilay Dergisi imtiyaz sahibi Muharrem Balcı’nın kurdeleyi kesmesiyle fuar açılarak okuyucuların beğenisine sunuldu.

Çarşamba gününe kadar açık

Fuardaki atmosferden birçok dergiyi bir arada görmekten çok memnun olduklarını ifade eden katılımcılar da memnuniyetlerini ifade etti. Panellerin söyleşilerin ve dergicilik merkezli etkinlerin olacağı Türkiye dergi günleri 14 Aralık çarşamba gününe kadar okurlarını ağırlayacak.

Mahmut Bıyıklı haber verdi

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2011, 09:02
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13