Hak ettiği gibi karşılandı

Ayşegül Sena, Mavi Marmara'yı karşılama etkinliğindeydi. Orada ne yaşadı? Bizlere anlattı..

Hak ettiği gibi karşılandı

26 Aralık 2010. Ne mübarek bir gün! Direnişin sembolü o şanlı gemi geri geldi. Karşılamak nasip oldu ya, ne kadar şükretsem az gelir.  Belki içinde olamadık, kutlu seferine çıkarken yanında değildik fakat o gemide yaşananları hissetmemize engel değildi bunlar. İlk defa Türkiye Müslümanları bu kadar birlik olabilmişti onca ayrılığa rağmen. Biz de ümmetin kanayan yarası Filistin davasında şehit verebilmiştik ve tüm tabuları yıkarak Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, istenince tekrar beraber olabileceğimizi, sınırların bir öneminin olmadığını tüm dünyaya kanıtlamıştık.

26 Aralık, Mavi Marmara

İnsanlık onuru tekrar diriltilebilir

Daha bundan 7 ay önce tüm dünyayı ayağa kaldıracak bir vicdanla yola çıkmıştı Mavi Marmara.  Geride 9 yiğidi bırakarak geleceğini kim tahmin edebilirdi? O kanlı 31 Mayıs sabahı hepimizin hafızalarına derin bir acıyla yazıldı. Sabah namazında bir arkadaştan gelen, hala sakladığım mesajla irkilmiştim: "Gemiye ağır müdahale var. Yaralı ve şehitlerin sayısı artıyor. Dua edelim ve bulunduğumuz yerlerdeki eylemimizi sürdürelim." Kelimenin tam anlamıyla çarpılmıştım. Bu kadarını beklemiyordum. Onlarca güzel insan, tanıdığımız abiler, ablalar o gemideydi. İçime ılık ılık bir şeylerin aktığını hissettim. Tam da final sınavları döneminde olduğumuz için İstanbul'daki eylemlere gidebilme şansımız yoktu. Dünyanın artık katliamlarına alıştığı "legal terörist" yine yapmıştı zorbalığını. Ama bu sefer vicdanlı dünyalılar bu işin peşini bırakmaya niyetli değildi. Mavi Marmara bir başlangıç olmalıydı, insanlık onurunu yeniden diriltmek için bir başlangıç!

26 Aralık Mavi Marmara

Siyonistler Filistin’den uzak durmadıkça..

Ve işte içerisinde şehit kokusu bulunan gemi karşımızdaydı. İzlemeye doyamıyorduk umudun yeşerdiği gemiyi. Onbinler tekbirler getirerek içlerine sığmayan duygularını dile getiriyorlardı. Bülent Yıldırım "Bu gemi turnusol kâğıdıdır, bu gemiye dokunan yanar. İsrail, bizden uzak durun, bizi rahat bırakın diyor. Sen Filistin’den uzak dur, biz de senden uzak duralım. İsrail ambargoyu sürdürdükçe biz gemilerle yeniden yola çıkacağız" diye konuştu. Gencecik şehit Furkan Doğan'ın babası tüm dinleyenleri sahip olduğu metanetle hayran bıraktı kendisine. Ömer Karaoğlu ile birlikte "Seni bir bomba gibi taşımak bu göğüste, Bir Ebubekir kıldı bir Ömer kıldı beni" dedik karşımızda İsrail askerleri varmış gibi, onları yeniden korkutmak için hep birlikte haykırdık. 9 şehidimizin de gemiyle birlikte geri döndüğünü hissederek Mikail, Grup Genç ve Grup Yürüyüş'ün marşlarına eşlik ettik. Hayatı iman ve cihad bilenlerden olmak için şehitlerimize seslendik.

Bize küresel zalimler karşısında direnmeyi öğretti Mavi Marmara. Seni hak ettiği gibi karşılayanlara selam olsun!

 

 

Ayşegül Sena oradaydı

Yayın Tarihi: 29 Aralık 2010 Çarşamba 09:27 Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2011, 01:10
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
AciZâNe
AciZâNe - 10 yıl Önce

Bize küresel zalimler karşısında direnmeyi öğretti Mavi Marmara. Seni hak ettiği gibi karşılayanlara selam olsun!

Selamun Aleyküm...Orda olamasakta satır aralarında da olsa,o ana şahtlik etmemize vesile olan Ayşegül kardeşimize teşekkür ederiz...

suat feyza
suat feyza - 10 yıl Önce

orada olamasakda kalplerimiz sizinleydi ne mutlu mazlumun yanında kardeş olabilene

banner26