Habertürk Türk gazetesi mi?

Habertürk gazetesi "Habertürk" değil "Haberyahudi" dedirten bir haber yaptı!

Habertürk Türk gazetesi mi?

2 Haziran Çarşamba günü yayınlanan Habertürk Gazetesi'nde, "DAKİKA DAKİKA BASKIN ANI" başlığı atılan sayfada, gemideki şanlı direnişçi kardeşlerimize "EYLEMCİ ÇETESİ" denildi ve İsrail askerleri övüldü. Gemidekileri suçlu, saldırgan gibi gösteren gazete, haberi, İsrailli komandoların tüm özelliklerini öve öve bitiremeyen bir havada verdi.

Dakika dakika baskın anı

Özellikle sayfadaki 5. karedeki ifadelere dikkat edildiğinde, insanî yardım gönüllülerinin, "Eylemci Çetesi" olarak nitenlendirildiği görülüyor.

Bundan birkaç gün önce de Habertürk Gazetesi Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı'nın Hamas ile PKK'yı kıyaslaması tepkilere yol açmış ve Altaylı açıklama yapmak zorunda kalmıştı.

Tüm bunların üstüne bugün, halkın böyle gergin olduğu bir zamanda, tahrikçi bir üslupla baskın anının anlatılması dikkatlerden kaçmadı. Verilen karelere eklenen anekdotlarda, gemideki gönüllülerin "eylemci çete" olduğu ve bu sözde eylemci çetenin askerlere saldırdığı ve onları yaraladığı anlatılıyor adeta.

Bu karelerin tam ortasına afili bir İsrail komandosunun resminin konulması, ve o askeri övecek birçok şeyin yazılması sayfanın farklı birtakım amaçlara hizmet ettiği tezlerini güçlendiriyor.

İsrail gazeteleri bile bu kadar şakşakçı değil!

Tamam, anlıyoruz, İsrail gazetelerinden tercüme yaptınız belki ama sizin hiç mi ruhunuz yok? Ki İsrail gazetelerinin bile bir çoğu bu korsan saldırısına karşı çıkma erkekliğini gösterebildiler. Habertürk'e ne oluyor?

Sanal âlemde gemilere ve gönüllülere ellerinden geldiğince destek olmaya çalışan gençlerin duruma tepkisi gecikmedi.

"İsrail Yanlısı Habertürk'ü Kınıyoruz!" ismiyle kurdukları facebook grubundan tepkilerini dile getiren gençler, sessiz kalmayacaklarını üstüne basarak vurguluyorlar.

 

 

Yavuz Selim Güneş haber verdi

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2010, 21:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerem Sel
Kerem Sel - 9 yıl Önce

Lanet olsun o iğrenç gazeteye, lanet olsun o iğrenç sayfayı hazırlayanlara. Yahudi uşakları gerçek yüzünüz bir kez daha göründü işte...

caferselenter
caferselenter - 9 yıl Önce

bunların zihniyeti yahudi üstünlüğüne boyun eğmek..
yarın bir gün bütün bu olanlar unutulacak ve israil bunlara aferin ulan size siz bizim yanımızda oldunuz diyecek zannediyorlar..
kendilerine göre haklılar ama insanından vatanından milletinden dininden yüz çeviren adam haklı olsa ne olur?

...
... - 9 yıl Önce

televizyonumdan doğan medyası kanalları, haberturk, tnt gibi kanalları sildim, tavsiye edilir...

mustafa akbulut
mustafa akbulut - 9 yıl Önce

''HAYIR BİLDİĞİNİZDE ŞER,ŞER BİLDİĞİNİZDE HAYIR VARDIR''ayeti gösteriyor ki, bu olay ne denli zihniyetlerin içimizde yaşadığı,israilin yanında söz söylenecek ne çok insanlık fukarası kimseler olduğunu gösterdi...

seremoni efendisi
seremoni efendisi - 9 yıl Önce

başında fatih altaylı gibi, bir herifin bulunduğu medya kuruluşundan bundan daha iyi bir anlayış beklemiyorduk. Kaldı ki Doğan medyasının türevlerinden birisinin de habertürk olduğunu bilmeyen yok. söylenecek tek söz yazıklar olsun. Sonra fatih altaylı denen herif çıkıp, kur'andan, ayetlerle kendini savunmaya kalkışıyor. Milletin gözünde zaten bir hiçsin, bari hiçliğinizi koruyun be!

Ünsal
Ünsal - 9 yıl Önce

İsrail yandaşlığı ve candaşlığı biliniyordu da, bu kadar da olmaz dedirtecek bir hadsizlik ve aymazlık göstereceklerini beklemiyorduk doğrusu. Her durumda İsrail lehtarlığı yapılamayacağını göremeyecek kadar çapsız insanlar olduklarını gösterdi bu aymazlar.

Taha SADIK
Taha SADIK - 9 yıl Önce

Başında Fatih Altaylı olan gazete, ancak bu kadar olur(!) Haber Türk (nasıl Türk olıyorsa artık!) medya grubunu lanetliyorum! Ne diyebilirim; Nihal B. Karaca başta olmak üzere, Fatih Altaylı'nın G.S. yöneticiliğini bile hatırlamadan Haber Türk'e dalanlara da hayırlı(!) olsun! Malum, kişi arkadaşıyla beraberdir...

Orhan Hocaoğlu
Orhan Hocaoğlu - 9 yıl Önce

Çünkü kimin milletten yana,kimin milletin karşısında yer aldığını öğrenmiş oluyoruz. Bu gzetenin de cibiliyetini öğrendiğimize göre, bundan sonra bize düşen görev bu gazeteyi satın almamak ve tanıdıklarımıza da bu gazeteyi satın almamalarını duyurmak.


banner19

banner13