Gönül Erleri, Üstad'ı ziyaret etti

Çok çeşitli yaş gruplarına hitap eden Mail Grubumuz Üstad Sezai Karakoç gibi çok az ortak paydada buluşabilirdi ve nihayetinde de buluştu.

Gönül Erleri, Üstad'ı ziyaret etti

Gönül Erleri Mail Grubu güzel bir işe imza atarak büyük bir değerimiz olan Üstad Sezai Karakoç'u ziyaret etti. Ben de ziyaretin amacı ve ziyaretteki izlenimlerle alakalı Mail Grubunun Yönetim Kurulu'ndan Selçuk İdrisoğlu ile bir söyleşi gerçekleştirdim.

Gönül Erleri Mail Grubu'ndan kısaca tekrar bahseder misiniz?
 
Gönül Erleri Mail Grubu yaklaşık 3 yıl önce bir grup arkadaşın birbiriyle haberleşmesi, irtibatların güçlendirilmesi ve bir takım konuların paylaşılması maksadıyla kurulmuştu. İlk başlarda yaklaşık 300 kişi ile başlayan bu yolculuk üye kardeşlerimizin tanıdıklarına/sevdiklerine tavsiye etmeleriyle günden güne büyüdü ve şu anda hamdolsun yaklaşık 120.000 üyeyle yoluna devam ediyor. Sanal alemde belli başlı konular altında kısa kısa ama planlı dersler şeklinde bir ilerleme kaydederken, reelde de kardeşliklerimizi perçinleyecek, paylaşımları artıracak etkinler düzenlemekteyiz… Ramazanda iftar programlarımız, yazın vapurla boğaz turlarımız ve tanıdık simalarla gerçekleştirdiğimiz ders/konferans/sohbet programlarımızdan bazısı…
 
Ayrıca bunlara ilaveten Mail Grubumuz üyeleri zaman zaman acil kan ihtiyaçlarından, etkinlik haberlerine; güvenilir ve seçmece iş ilanlarından eğlenceli anekdotlara kadar çeşitli konularda da üye kardeşlerimize duyurular yapmaktadır…
 
Sezai Karakoç'u ziyaret fikri nasıl ortaya çıktı?

Sezai KarakoçAslında hiç zor olmadı. Zaten bu ülkenin duyarlı kesiminin büyük çoğunluğunun zihinlerinde çok önemli bir yere sahip olan Üstad Sezai Karakoç, gerek fikirleriyle gerekse sanatıyla hep ortadadır ve diri durmaktadır.
 
Bu yüzden de çok çeşitli yaş gruplarına hitap eden Mail Grubumuz Üstad Sezai Karakoç gibi çok az ortak paydada buluşabilirdi ve nihayetinde de buluştu… Üstad öyle bir fikir dünyası oluşturmuş, sanatı ve edebiyatıyla öyle bir çığır açmış ki gerek yaşı kemale ermiş tecrübeli ağabeylerimiz gerekse yolun başındaki kardeşlerimizi ortak hassasiyetlerde buluşturabiliyor, kalplerinin aynı “amentü” için atmasını sağlayabiliyor…
 
Bu düşünce ekseninde Üstad’ı (Allah uzun ömür versin) hala hayattayken ziyaret etmenin elzem olduğuna kanaat getirdik ve ziyaret ettik…
 
Ziyaret esnasında nelerden konuşuldu, nelerden bahsedildi?
 
Üstad öyle bir derya ki onun muhabbetine talip olunca insan doymak bilmiyor diyebiliriz… Bu toprakların havasını soluyan bir insan eğer Üstad’la en azından kitapları aracılığıyla bir kerecik bile olsa tanışmadıysa çok şey kaybetmiş demektir.
 
Mail Grubu Yönetim Kurulu olarak gerçekleştirdiğimiz ziyarette sağolsun Üstad rutin programının dışında bizi ayrıca bir odaya alarak kabul etti. Bizlere  sadece tanışma mahiyetinde bir “nerelerden geldiniz?” sorusu sorarak başlattığı muhabbetini gerek güncel olaylarla gerekse geçmişten hatıralarla süsleyerek öyle bir aktardı ki sanki soluk alsak bir yerleri kaçıracakmışız gibi dinledik.
 
Üstad bir derya dedik ya, sadece fikir adamı ve sanatçı kimliğiyle değil aynı zamanda kendi kurduğu “Yüce Diriliş Partisi” eksenlide bir siyaset adamı kimliği taşıdığı için muhabbetimiz siyasal ve toplumsal olayların/sorunların etrafında ilerledi diyebiliriz…
 
Sizi bu ziyarette en çok etkileyen şey ne oldu?
 
Tabi ki Üstad Sezai Karakoç’un ta kendisi… Mütevazı bir apartman dairesi olan Yüce Diriliş Partisi il genel merkezinde gerçekleşen toplantımız Üstadın doğallığı, alçak gönüllülüğü, sıcaklığı ve heyecanıyla bambaşka bir havaya büründü.
 
Daha sonra arkadaşlarımızla yaptığımız değerlendirmede vardığımız ortak kanaat ise Üstad’ın sergilediği azim ve kararlılık tablosunun kesinlikle gençlere taş çıkaracak nitelikte olduğuydu…
 
Üstadın sizlere ve sizler aracılığıyla bizlere bir tavsiyesi oldu mu?
 
Bizlere özellikle savunduğumuz değerler uğruna asla umutsuzluğa düşmeden azim ve kararlılıkla hareket etmek üzere tavsiyelerde bulundu Üstad.
 
O bizlere öyle bir yol açtı ki onun eserlerinden ve fikirlerinden en ufak bir parçayı bilen birinin harekete geçmemesi imkânsız gibi. Onun fikirleri bir nesli inşa etti ve halada ediyor.
Kendine ait bir partisi olmasına rağmen fikirleri sadece kendisi ve etrafında değer görmüyor, devletin başındaki hükümetten, en ufak çaptaki bir aksiyoner gruba kadar herkese ilham veriyor. Bunu başarabilmiş bir insanın vermesi gereken başka bir tavsiyeye gerek var mıdır?
 
Mail Grubu olarak değerlerimize dair bu tür ziyaretleriniz devam edecek mi?
 
 
Hamdolsun her an bu işleri düşünen ağabeylerimiz ve birbirinden değerli kardeşlerin oluşturduğu bir yönetim kuruluna (MGYK) sahibiz. Sürekli olarak insanların zihin defterlerine nasıl bir katkıda bulunabiliriz telaşındayız ve bunun için uğraşıyoruz. 
 

12923

Bu eksende inşallah Sezai Karakoç Üstadla baş başa gerçekleştirdiğimiz “Tarihimizde İz Bırakanlar” buluşmalarımızı başka bir yüce çınar Şule Yüksel Şenler ablamızla bu sefer herkese açık bir toplantıyla devam ettireceğiz inşallah. Buradan da sizlerin aracılığıyla duyurumuzu yapmış olalım. 3 Nisanda 16.00 da Fatih Ali Emiri Kültür Merkezinde Şule Yüksel Şenler ablamız onuruna, benim yöneteceğim, konuşmacı olarak Selahaddin Kocaaslan beyin katılacağı ve pek çok saygın şahsiyetinde katılımıyla renklendireceği bir programımız olacaktır. Hayat yelkenlimizin en önemli rüzgârlarından biri olan ablamızı yeniden tanımak, hatırlamak ve anmak için herkesi bekliyoruz…
 
Cengiz Yalçınkaya sordu ve imrendi
 
cngz91[at]gmail.com

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2010, 19:21
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
zeynep y
zeynep y - 9 yıl Önce

bu mail grubuna nasıl üye olabiliriz?

Selçuk İdrisoğlu
Selçuk İdrisoğlu - 9 yıl Önce

http://groups.google.com.tr/group/gonulerleri/subscribe
bu linki kullanabilirsiniz arkadaşlar...

Neriman Aygün
Neriman Aygün - 9 yıl Önce

Bu mail grubunu bende duyduştum birkaç arkadaşımdan. Hatta İstanbuldaki bir arkadaşım etkinliklerinede katılmış. Yanlış hatırlamadıysam bir geziye katılmış ve çok memnun kalmıştı. Bende ozaman üye olmak istemiştimde bulamamıştım sonrada unuttuydum. Şimdi arkadaşım bana mail gönderdi haberim oldu. Bende katılıyorum gruba... Dilerim güzel hedeflerine doğru koşarken, bende ekmek, su taşıyanlardan olurum... :)

Arif
Arif - 9 yıl Önce

Bir partisi vardı aktif mi bilemiyorum.Sezai Karakoç'u sevenler,partisini desteklemeli,aktif hale getirmeliler.Başka çaresi yok bu işin.Ama sonra BBP'ye yapıldığı gibi satış koymamalı kimse.Böyle gerekiyordu böyle oldu değil yani.Hak budur,adalet budur,hadi bakalım.

Kendinin efendisi olmadan bi sürüye katılayım da,beni çekerler nasılsa diyor herkes.Sürü de anca otlamaya götürülür.Piknik yani.Birey isen eğer,Karakoç'un partisine üye olacaksın.Bu işin mantıklı başka bir çerçevesi yok.

nizamettin yıldız
nizamettin yıldız - 9 yıl Önce

üstad sezai karakoç un fikirleri ülkemiz ve islam dünyası için çok önemli.onun için yüce diriliş partisi desdeklenmeli...

banner19

banner13