Genç'ler baharda kıpır kıpır!

İkinci yılına bir solukta gelen Genç Akademi Bahar Programı ile meraklılarını yine heyecanlandıracak..

Genç'ler baharda kıpır kıpır!

Genç AkademiBaharla beraber Genç’te kıpır kıpır

İkinci yılını geride bırakan Uluslararası Genç Derneği’nin çalışması olan Genç Akademi eğitim programının dördüncüsüne mart ayında start verecek.

Genç Akademi neyi amaçlıyor?

Yüksek öğretimin her iki dünyayı da kapsayacak bir meta-öğretiden  yoksun olduğu noktasından hareket eden Genç Akademi her dönem ihmal edileni tespit edip onu vermeye çalışıyor gençlere.

Farklı alanlarda seçenekler sunarak Fen Bilimleri alanında eğitim gören bir gencin sosyal konulara olan ilgisini karşılamaya çalışıyor. Bu çalışmaları sunarken sosyal konularda daha özele inerek çalışma imkanı arayan gençlere gerekli şartları ve ortamı sağlamaya çalışıyor.

Bu bahar Genç Akademi'de kimler yok ki! 

Genç Bahar 2010 - Bayanlar Programı
(+)

Bayanlara özel

Hafta sonu tüm gün düzenlenen dersler hafta içi kulüp ve seminer çalışmaları ile zenginleştirilmiş.

Hafta içi programında;

“Mesnevi Sohbetleri - Hasan Kamil Yılmaz, Sinema Kulübü - Ayşenur Damlıbağ, Medya Okuryazarlığı Kulübü - Hatice Kübra Korkmaz” yer bulmakta.

Ayrıca hafta içi günlerinde Ahmet Taşgetiren ve başka bir çok alanında etkin ismin konuk olacağı “Cuma Konferansları” devam ederken Nurdan Şafak moderatörlüğündeKitap Kulübü” de olacak.

 Hafta sonu programında ise;

“Temel Osmanlıca” - Ayşe Kavak, “İleri Seviye Osmanlıca”  - Filiz Dığıroğlu, “Şahsiyet İnşası / Benliğin Dönüşümü” - Sevim Arslan, “Genç  Sahabeler” - Gaye Sözer , Gülçin Koç moderatörlüğündeTarih Seminerleri”  ile bir çok isim (Zeynep Altuntaş, Ayşe Kavak, Arzu Güldüşüren, Fatma Tunçyaşar, Filiz Dığıroğlu, Hesna Haral ) katılımcılarla ile bir araya gelecek. 

Genç Bahar 2010 - Baylar Programı
(+)

Baylar için

Hala devam etmekte olan “Tiyatro Kulübü”, Osman Doğan ile birlikte yeni takipçilerini beklemekte. Tiyatro kulübünün yanı sıra   “Sosyal Bilimler Atölyesi” , “Sinema Kulübü”- Emre Varlık, “Temel Osmanlıca” - Yrd. Doç. Muharrem Öztel, “İleri Düzey Osmanlıca Okumaları”- Yrd. Doç Baki Çakır, “Genç  Sahabeler” - Veysel Akkaya - Lütfi Arslan dikkat çeken dersler ve isimler.

Genç Dergi editörü M.Lütfi Arslan gençlerle “Ondukuz Buluşmaları” bu baharda devam ederken bu dönem baylarda “Mesnevi Sohbetleri” nde Doç  Dr. Süleyman Derin bulunacak.

“Gündem Analiz” programı ile katılımcılar Ahmet Taşgetiren ile bir araya gelirken “Ayın Konuğu” sözü,  akla ve gönle işleyecek kişiler ile gençleri buluşturacak.

Münbit Moderatörlüğünde İş Dünyası Konferansları da” bu dönemde ayrı bir renk katmaya devam edecek.

Rutinden bıktınız mı? Hayatı hep aynı renkle mi bakmaya alıştınız? Sorunsa evet diyenler bahar döneminde “Motivasyon – Farklılık –  İnovasyon Semineri”nde cevap arayacak.

 “Kişisel Gelişim Kulübü(Şahsiyet İnşası-Benliğin Dönüşümü)”- Dr. Adem Ergül, “İktisat Kulübü” - Prof. Dr. Güntekin Çelik, “Tarih Seminerleri”nde ise Dr. Salih İnci, Prof. Dr. İsmail Kara, Doç. Ekrem Demirli, Prof. Dr. Vahdettin Engin, Mehmet Niyazi, Doç. Ahmet Kavas, Prof. Dr. Zekeriya Kurşun, Doç. Necdet Tosun ve daha sayamadığımız birçok isim  Genç Akademi Bahar Programı’nda olacak.

Genç Akademi’de yoğun, cıvıl cıvıl ve bereketli bir bahar sizleri bekliyor!

Geniş bilgi ve başvuru İçin:

Kroki (Bay)

(+) Genç Akademi (Baylar için)
Mimar Sinan Mah. Dr. Fahri Atabey Cad. No:19 Üsküdar-İstanbul 
Ahmet Ekrem Kaya  0216 532 00 41 – 42

 

Kroki (Bayan)
(+) Genç Akademi (Bayanlar için)
Gülfem Hatun mah. Aziz Mahmud sk. No:5/3 Üsküdar-İstanbul
Hatice Kübra Korkmaz  0216 492 69 29

 

 

 

Gülizar Sönmez duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2010, 16:38
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
feyza öztürk
feyza öztürk - 11 yıl Önce

zaman ne çabuk geçiyor. ikinci yılına gelmiş bile. ama bensiz ikinci bir yıl :) hadi bakalım Allah muvaffak etsin.

Selva ÜNLÜ
Selva ÜNLÜ - 11 yıl Önce

İnşallah drenk Ankara'da da faaaliyete başlar ve biz başkentli gençler de faydalanabiliriz.

banner19

banner13

banner26