Genç Sahabeler

Musab, Umeyr, Enes… İslam Medeniyetinin genç yıldızları, Allah Resulünün genç arkadaşları…

Genç Sahabeler

 

Musab, Umeyr, Enes… İslam Medeniyetinin genç yıldızları, Allah Resulünün genç arkadaşları… Onlar hepimizin gönül dostları. Hepsinin ayrı bir hikayesi var. Bu hikayelerden hepimize dersler var. Peygamber ve Sahabe kıssalarının yüreklerimizi nasıl kavradığını hepimiz iyi biliriz. Ancak onları ne kadar tanıyoruz? Onların fedakarlık, heyecan kokan hatıralarından ne kadarı hafızamızda?

 

Genç Sahabelerin gıpta duyulan hayatları artık tekrar gündemimizde. Veysel Akkaya, Genç Dergisi editörü M. Lütfi Arslan, Eğitimci Ali Can ile birlikte Pazar günleri Genç Sahabeler adında yeni bir programa başlıyor. Bugün (25 Ocak) başlayacak olan programın ilk konusu, Allah Resulünün gençlik yılları. Sonraki programlarda genç sahabeler ve sahabelerin gençlikleri anlatılacak.

 

Klasik bir kıssa anlatımından daha ziyade günümüz meselelerine, gençliğin sorunlarına el atmak program yapımcılarının asıl amacı. Program canlı yayınlanacak ve dinleyiciler de aktif olarak katılabilecek. Programda verilecek e-posta adresine mesaj atarak programa katkı sağlayabileceğiz. Genç Sahabeler, her pazar saat 20.00 – 21.30 arası Marmara FM"de yayında olacak.

 

Ömer Faruk Pekuz yazdı 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 12:22
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Davud
Davud - 11 yıl Önce

ben bir hocamızdan öğrendiğim, benim de öncesinde yanlış olarak bildiğim bir kullanım hatasına dikkat çekmek istiyorum. sahabe kelimesi, ashab kelimesi gibi çoğul bir kelime ve Hz. Peygamber'in arkadaşları anlamına geliyor. Tekili ise sahabî. Dolayısıyla sahabeler kullanımı yanlış, zira iki defa çoğul yapılmış oluyor. Doğrusu, sahabiler olacak. Bu öğrendiğim şeyi sizlerle paylaşmak istedim. Allah hayırlı, uzun ömürler versin sizlere ve programınıza. Hayırlı ramazanlar.

banner19

banner26