Genç Gönüllüler Konya'da baskı altındaydı!

Konya'da 26. Genç Gönüllüler Buluşması ve Genç Şöleni yapıldı. Gençler etli ekmek yemeden gelmişler dersek olur mu?! Konya burası...

Genç Gönüllüler Konya'da baskı altındaydı!

 

3-4 Mart’ta Konya’ya Genç Gönüllüler damgasını vurdu. İki gün boyunca, konferanslar, sunumlar, akabinde 4 Mart günü gerçekleştirilen şölen ile, dolu dolu, bütün katılımcıların da memnun kaldıkları programlar ve şölen gerçekleştirilmiş oldu.Genç Gönüllüler

Bu buluşmalar, bağları kavîleştiriyor

Genç Gönüllüler, 26. buluşmasını gerçekleştirirken, Türkiye’nin birçok ilinden yeni yeni arkadaşlarla tanışmak, daha büyük aşk ve şevk kaynağı oldu herkes için. Tecrübe ile sabittir ki, bu gibi buluşmalarda tanınan arkadaşlardan hiç olmazsa biri-ikisi ile olsun, her zaman hukukunuz devam ediyor. Onun için, Müslüman gençlerin böyle toplantılara iştiraki çok gereklidir. Bunu bir kez daha tecrübe etmek güzeldi.

İstanbul’dan iki ayrı araç ile Konya’ya hareket eden Genç Gönüllüleri, Konyalılar hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, herkes birkaç kilo alıp geri döndü. Üç sene önceki buluşmada saydığım yemek çeşidi sayısı yedi iken, bu yıl dokuza çıktığını gördük. Buluşmaya ilk defa katılan arkadaşlar da, bu durumdan çok memnun olmaları yanında epey şaşkındılar. Ve Konyalı amcalar her zamanki gibi az yemek yiyenlere “ye aslanım, can boğazdan gelir” deyip kızıyorlardı.

Genç GönüllülerDertlendiren bir hareket

Bu toplantıların, bu şölenin hiçbir arka plan ideolojisi yoktu. Hiçbir zaman da olmadı, olmayacak. GENÇ, Türkiyeli Müslüman gençleri buluşturan, M. Lütfi Arslan’ın tabiriyle “dertlendiren” bir harekettir. Buna gayret eder ve sonucu Allah’tan bekler.

Pazar günü yapılan şölende salonun tamamını dolduran Genç Gönüllüler, karşılarında çok güzel bir program buldular. Stand-up şovu ile Samet Demir, güzel şarkılarıyla Yusuf Goncagül, rap müzik şovlarıyla Muhammed Murat Tutar ve Aytuğ Işık şölene renk kattılar.

GENÇ, yolculuğuna, hızını her geçen gün artırarak devam ediyor. Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanındaki GENÇ dergisi etrafında kümelenen Genç Gönüllüler ve Uluslararası Genç Derneği faaliyetleri, Türkiye ve dünya Müslümanları için çalışmalarına devam ediyor.

 

Taha Süren oradaydı

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2012, 20:04
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serap
Serap - 7 yıl Önce

etli ekmeklerde,pîr'in diyarı Konya'da, dertli muhabbetlerimiz de pek hoştu..Rabbim daim eylesin inş..

banner19

banner13