Filistin Konvoyu Geliyor!

Kardeşlik Platformu herkesi saat 14:00'te Atatürk Havalimanı'na Filistin konvoyunu karşılamaya çağırdı..

Filistin Konvoyu Geliyor!

Yaşanan krizin çözüldüğü bildiriliyor. Kardeşlik Platformu herkesi, saat 14:00'te Atatürk Havalimanı'nda Filistin konvoyunu karşılamaya çağırdı.

10341Gazze'ye girerek zor da olsa amacını gerçekleştiren konvoy üyeleri ülkelerine dönmek için Mısır'a giriş yapmıştı, sınırda keyfî olarak oyalanmaları dışında bir engelle karşılaşmadılar fakat Kahire Havaalanı'nda Mısır güvenlik güçleri tutuklamak istediği yedi kişinin pasaportlarına el koydu.

Daha sonra Kuveytli ve Malezyalı iki kişi gözaltına alındı, diğer beş kişi de gözaltına alınmaya çalışılıyor fakat daha önce konvoydaki bir kişiye dahi dokundurmayacaklarını açıklayan Filistin konvoyundaki yetkililer bu kişileri teslim etmemekte kararlı olduklarını söylüyorlar.

10342Grup, Kahire Havaalanında oturma eylemi yapmaya başladı. Kahire Büyükelçiliği ve Dışişleri Bakanlığı konuyla yakından ilgileniyor, kriz aşılmaya çalışılıyor. Mısır keyfî hâllerine, bahanelerine devam ediyor: Toplanan pasaportlarını geri isteyen insanlara, pasaportların kaybolduğu söylenmiş.

14:00'te Atatürk Havalimanında karşılama!

Bu haber derlenip yazılırken 12:00 dolaylarında kriz çözüldü ve pasaportlar sahiplerine geri verildi. Konvoydakileri taşıyan uçak bir saat içinde Kahire Havaalanından kalkış yapacak. Kardeşlik Platformu herkesi, saat 14:00'te Atatürk Havalimanında Filistin konvoyunu karşılamaya çağırdı. Mısır'ın bunca bahane ve oyalamasından sonra her an ne olacağı da bir muamma elbette, neredeyse verdikleri hiçbir sözde durmadılar zira...

 

M. Fatih Kutan ajanslardan derleyerek bildirdi.

 

Yayın Tarihi: 09 Ocak 2010 Cumartesi 12:51 Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2010, 11:33
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esad Eseoğlu
Esad Eseoğlu - 12 yıl Önce

Şükürler olsun Rabbimize.. Sonunda gelecekleri müjdesi ulaştı bizlere. Niyetlerini zor da olsa gerçekleştirmeleri çok güzel bir haber. Lakin, o konvoydaki hiçbir insanın, Gazze'den isteyerek ayrıldığını düşünmüyorum.. Tüm müslümanlara nasip olur inşallah..

ihh konya-ayder
ihh konya-ayder - 12 yıl Önce

gazzeye özgürlük konvoyu ile yola çıkan özgürlük yolcularını karşılıyoruz. yer: konya kültür park(eski fuar) tarih:10.01.2010 saat:13.00

banner26