Fethi Ağabey'i unutmuyoruz!

Her gencin tanıması ve okuması gereken, Yedi Güzel Adam'ın ağabeyi Fethi Gemuhluoğlu, vefatının 33. yıldönümünde sevenleri tarafından anılıyor.

Fethi Ağabey'i unutmuyoruz!

“Fethi Ağabey gitti. Hepimize bir kalbimiz bulunduğunu, gözü yaşlı olmak gerektiğini anlatarak gitti. İki üç saat süren sohbetlerinden sonra, gafletimizin derinliklerinden çıkarıp, kalbimizin ve omuzlarımızın üzerine koyduğu sorumluluğumuzun tahammül edilmez ağırlığı ve hüznü içerisinde evlerimize dağılırdık. (…) Fethi Ağabeyle birlikte, zamanımızda ve yaşadığımız düzen içerisinde, zaten havuzuna giremediğimiz dervişliğin, sohbete, birilerinin önünde diz çökmeye bağlı büyük medeniyetin büyük fırsatlarından biri daha gitti.”

Fethi Gemuhluoğlu, Cahit Zarifoğlu, Rasim Özdenören
(+)

Cahit Zarifoğlu, Yaşamak’ta özetle böyle anlatıyordu onu. Yedi Güzel Adam’ın ağabeyi, dost canlısı güzel insan Fethi Gemuhluoğlu… “Vakit daraldı çocuklar” dedi ve “çocukluğunda yüz paraya alıp uçurduğu kuşlarının” yanında gitti.

Onu anacağız

5 Ekim Salı günü, vefatının 33. yıldönümünde bu güzel insanı anacağız. Saat 16.00’da kabir ziyaretiyle başlayacak programımız 18.00’de Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nde, Sultanahmet’teki Kızlarağası Medresesi’nde Fethi Gemuhluoğlu’nun dostlarının ve ailesinin katılımıyla gerçekleşecek olan anma programıyla devam edecek.

Yedi Güzel Adam’dan biri olan Rasim Özdenören’in ikiz kardeşi şair Alaeddin Özdenören onun için şöyle diyordu: “Onu her vakit, kükreyen küfür denizinin ortasında sarsılmaz bir kaya gibi tasavvur etmişimdir.”

Ruhuna binlerce Fatiha…

Fethi Gemuhluoğlu'nu anıyoruz

Yavuz Selim Güneş bildirdi

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2010, 22:14
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
dr .ramazan akkuş
dr .ramazan akkuş - 10 yıl Önce

FETHİ ABİYİ LİSE ÇAĞIMDA 1965 LERDE BANDIRMALI ALİ ABİDEN DİNLEDİM .SONRA İSTANBULDA DOKTORA YAPAN ONLARCA KİŞİDEN.1/SEN HİÇ AŞIK OLDUN MU?2/YOL EVLADI OLMAK BEL EVLADI OLMAKTAN EVLADIR.BEN DE ONU DÜNYA GÖZÜYLEGÖRMEDEN TANIYIP SEVENLERDENİM .RUHU ŞAD OLSUN

banner19

banner13

banner26