Feta ödüllerinin bu seneki teması Adalet

Feta Girişimi’nin organize ettiği “İnsanın Yeniden Keşfi İçin Feta” ilkesiyle düzenlenen 8. Feta Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Feta ödüllerinin bu seneki teması Adalet

 

Feta Girişimi’nin organize ettiği “İnsanın Yeniden Keşfi İçin Feta” ilkesiyle düzenlenen 8. Feta Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.Rüstem Budak

Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapılan düzenlenen törene Türkiye’nin çeşitli illerinden çok sayıda misafir katıldı. Törenin açılış konuşmasını ise Sakarya Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı Rüstem Budak yaptı. Bu yıl 8.si düzenlenen Feta ödül töreninin önemine dikkat çeken Budak, “İnsanlığın her çağda kurtuluşuna, barışa, adalete vesile olan değerleri yaşamlarıyla bütünleştirme gayretinde olan insanlarımızla bir araya gelerek güzel ve iyi olan her şeyi yaşanılır kılmanın imkânlarını oluşturmaya çalışıyoruz.” dedi.

Adalet, bu seneki ana tema

Feta Girişimi dönem sözcüsü İsmail Tekdal ise, Feta ödüllerinin Türkiye’ye örnek bir çalışma olduğuna vurgu yaparak, “Feta olarak bu yıl ‘Adalet’i ana tema olarak seçtik. Adalet, yerel ve küresel boyutta tüm dünyada ihtiyaç duyulan bir kavramdır. Bunu tüm dünyada hakim kılmak için her boyut ve platformda mücadeleye ihtiyaç duyulmaktadır.”

Lütfi Bergen“Feta- Fütüvvet ve Adalet Ekseni” konulu açılış konuşması için söz alan Lütfi Bergen ise, Feta kavramının tarihsel süreçteki yerini irdeleyen konuşmasında ilginç konulara ve detaylara dikkat çekti.

Lütfi Bergen; “Feta 3 farklı aşamada konu edilmektedir. Birincisi Kur’an-ı Kerim ve hadislerde çerçeve çizilmiş, ikinci olarak Abbasiler döneminde politik faaliyet olmuş ve Anadolu’da Selçuklular ile birlikte Ahilik kültürü içinde örneklenmiştir. Ahilik tecrübesi Feta ruhunu en ifade eden süreci içinde barındırmaktadır” şeklinde konuştu. Konuşmaların sona ermesinin ardından 8. Feta Ödülleri sahiplerini buldu.

Feta Ödüllerinin sahipleri; Edeb Feta’sı: Zekeriya Yıldırım, Güven Feta’sı: Nail, Recep, Nadir, Naim Kurt, Merhamet Feta’sı: Osman Hira, Sağduyu Feta’sı: Erdoğan Ceyhan, Sanat Feta’sı: Sait Tanış Tasavvuf Müziği Korosu, Yiğitlik Feta’sı: Semiha Geylani, Sevgi Feta’sı:  Ahmet İlhan, Sabır Feta’sı:  Selim Gündüzalp, Saygı Feta’sı: Tuğba Ökten, Hoşgörü Feta’sı: Cem Hodara, Cömertlik Feta’sı:  Hatice Tunç, Nezaket Feta’sı: Sinem Arslan, Cesaret Feta’sı: Fatma Avcı,Dinleme Feta’sı: Cevat Karadağ, Öğrenci Feta’sı:  Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Düşünce Topluluğu, Sadakat Feta’sı: Nurettin Sema Bucak, Tevazu Feta’sı: Âdem Ocak, Eğitim Feta’sı:  Huriye Arda, Proje Fetası: Saü Siyasi Sinerji Topluluğu, Aydın Feta’sı: Yrd. Doç. Dr. Ali Öztürk, İrfan Feta’sı: Lütfi Bergen, Vefa Feta’sı: Türkiye Kamu Çalışanları Kalkındırma Ve Dayanışma Vakfı Sakarya Şubesi, Diğergamlık Feta’sı:  Kadir Yılmaz, Dostluk Feta’sı: Rahmi Erdem, Adalet Feta’sı: Tokad (Toplumsal Dayanışma Kültür Eğitim ve Sosyal Araştırma Derneği), Fedakarlık Feta’sı:  Veysel Köroğlu, Girişimcilik Fetası:  Prof. Dr. Ali Seyyar, Kahramanlık Feta’sı: Halil Akkaş, Zanaat Feta’sı: Vedat Yıldız , Hizmet Feta’sı:  Servet Somuncuoğlu, Bilim Feta’sı:  Yavuz Dizdar, İletişim Feta’sı: Esma Aksu, Kadirşinaslık Feta’sı: Seyfi Yücel, Tebessüm Feta’sı: Aydan Bektaş, Azim Feta’sı: Engin Öztürk, Mensubiyet Feta’sı: Sakarya Felsefe Topluluğu,Tecrübe Feta’sı: Fatma Şensoy, Emanet Feta’sı: Mahmuriye Ertürk, Şefkat Feta’sı: Reyhan Demir, Barış Fetası: Zakarya Mildanoğlu, Kardeşlik Feta’sı: Nurettin Şirin…

Feta Ödülleri ödül töreni fotoğrafları için buyurunuz.

Volkan Yahşi haber verdi

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2012, 02:53
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zakir Heybetli
Zakir Heybetli - 7 yıl Önce

123 Ülkede Kardeşlerimize kurban ulsştıran ve yanı başımızda katledilen Suriyeli kardeşlerimize el uzatan İHH'yı temsilen başkanı Bülent Yıldırım'a kardeşlik Feta'sı verilmeliydi.

banner19

banner13