Facebook alternatifi mi?

İmam Hatipliler facebook'a alternatif bir sosyal paylaşım sitesi açtı. İlgi o biçim.

Facebook alternatifi mi?

Bu da oldu!

Postmodern sanal sosyalleşme hız kesmeden devam ediyor. İmam Hatipli gençlik de alternatif alanlar oluşturmak için var gücüyle çalışıyor. 2009 yılı nisan ayında Ekşi Sözlük’e alternatif olarak İhl Sözlük kurulmuştu. Şimdi de Facebook’a alternatif olarak İmamhatipbook kuruldu.

imamhatipbook.comİmamhatipbook, kendisini “İmam Hatip'lileri bir araya getiren bir sosyal paylaşım sitesi” olarak tanımlıyor. Ücretsiz olan siteye İmam Hatipliler katılabilir deniliyor.

imamhatipbook.comKimler üye olabilir?

Ancak, gördüğümüz kadarıyla siteye herkes üye olabiliyor. Sadece İmam Hatipliler’in üye kabul edilmesi hususundaki denetimin nasıl yapılacağı kafamızda soru işareti oluşturuyor.

Yine de İmamhatipbook gibi bir oluşuma gidilmesi, alternatif alan üretilmesi önemli. Hafızalarımızı diri tutmak, sembollerimizi unutmamak için önemli.

Sitenin renk uyumu ve logosu da harika! İmamhatipbook’tan çok farklı atraksiyonlar bekliyoruz. Facebook'un olumsuz imajı ve işleri nedeniyle imamhatipbook'a da insan tedirginlikle yaklaşmadan edemiyor. İnşallah kötü şeylere hizmet etmez temennisini taşıyoruz.

//www.imamhatipbook.com/

 

E.Fatih Bilge, haber verdi.

efbilge[at]gmail.com

 

Not: Site açıldığı gün gördüğü ilgi sebebiyle şu anda çökmüş durumda. Ne zaman açılacağı konusunda ise henüz bir netlik bulunmuyor.

Yayın Tarihi: 09 Aralık 2009 Çarşamba 17:18 Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2010, 11:23
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan öztürk
hakan öztürk - 11 yıl Önce

yapmayın yahu. yapacaksanız da imam hatip adını kullanmayın yahuu!

Zeynel
Zeynel - 11 yıl Önce

vah canlarım bandwitdhlerini aşmışlar. insan şöyle kaliteli bir hosting firmasıyla anlaşır, biraz geniş bandwidthli paket seçer:) neyse açılsın biz de üye oluruz inşallah:)

ali
ali - 11 yıl Önce

Müslüman cenahtaki, "onlar bunu yapıyor iz de şunu yapmalıyız" gibi bir mantıkla ne yapılmaya çalışıldığına bakıldığında, yapılan şey (imamhatipbook denen şey) çok matah birşeymiş gibi bir de haberi yapılıyor. Ki facebook çığırından çıkmış, gençerin saatlerini öldürüp yok eden, türlü kötülüklere de vesile olabilen birşeyken iyi birşey yapılmış gibi siteler, haberler... üstelik ilk gün site ilgiden çökmüş, bu da haberin altına not düşülmüş (nedense!)
dünyabizim.com'(d)a neler oluyor böyleee..

merve nur
merve nur - 11 yıl Önce

kavramlarımızı diri tutmak, postmodern (cahiliye seviyesine yakınsayan) toplumda üretilen her kavrama alternatif bulmakla olamıyor malesef.
facebook harika birşey mi ki , alternatifini üretip oradan fayda umalım?

bu zavallı site bu zavallı gençliğin internette geçirdiği süreyi arttırmak ve kafelerde buluşamayan liseli mütedeyyin kız ve erkekleri buluşturmaktan öte bir amaca hizmet edemez gibi geliyor bana, en iyisini Allah bilir.

İlkay Türkyay
İlkay Türkyay - 11 yıl Önce

Bir yere ait olmak isteyen önce hiç bir yere ait olamayacağını bilmeli ki farkını yani anlamını muhafaza edebilsin.

tespih
tespih - 11 yıl Önce

Allah'ım aklıma mukayet ol diyesim geliyor..böyle şeyleri görünce ne diyeceğimi bilemiyorum ..anlayamıyorum

m. fatih kutan
m. fatih kutan - 11 yıl Önce

imam-hatip birliği çabaları mıdır nedir anlamadım. faysbuk'a alternatif olma ihtiyacı niye azizim? hadi arapça, türkçe, farsça, kürtçe, kırgızca, boşnakça, arnavutça'dan oluşan dillerin hepsinde kullanılabilen bir alan açılsa, birliğe yönelik olsa filan feşmekan, da bu ihl'de tıkanıp kalınca ne olacak ki? hiç. -hiç de mübarek kelimedir hani, burada sırıtmasa iyi.-

Akif15
Akif15 - 11 yıl Önce

eee insanlar dindar es bulmakta facebookda kimin hangi gruba üye olduguna bakacagina burada hazir elekten gecmis bir sekilde ...

egitim sart...takva,adab,edeb,örf,adet,anane........???


banner26