Ebubekir Kurban okurlarıyla buluştu

Ebubekir Kurban her programda neden hep aynı şeyleri konuştuğunu açıkladı..

Ebubekir Kurban okurlarıyla buluştu

 

20 Ekim tarihinde Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi’nde Ebubekir Kurban ile hem söyleştik hem dertleştik. Programa Aliya İzzetbegoviç’i anarak başlayan Kurban, Aliya’nın cenazesine giderken Hakan Albayrak ile yaşadıkları anıyı anlatmadan geçemedi.

Cenazeye giderken yolda iş kadını bir ablayla karşılaşırlar. Konuşmalarından etkilenen Almanya’da oturan Münevver Hanım çantasından çıkardığı 2 bin doları Hakan Albayrak ve Ebubekir Kurban’a verir. Her ne kadar almak istemeseler de Münevver Hanım’ın ısrarına karşı koyamayıp parayı alırlar. Hakan Albayrak, “Bu parayı istediğimiz şekilde harcayabilir miyiz” diye sorunca Münevver Hanım “tabii ki” deyip çantasından bir miktar daha para çıkarır ve “bunu değil ama” der. “Bunu sadece hanımlarınıza ve kızlarınıza harcayın” diye belirtir.

Ebubekir Kurban her programda neden hep aynı şeyleri konuştuğunu açıkladı. İnsanın okudukça inandığını ve inanan adamın tehlikeli olduğunu kendinden örnek vererek söyledi. Milat gazetesindeki köşesine yazı yazarken yazı aşamasında 10-11 kere okuyup yazı yayımlandıktan sonra da gazetede okuduğu ilk yazının kendi yazısı olduğunu belirtti.Ebubekir Kurban

Şimdi de slogan haline gelmiş sözlerinin teviline sıra geldi. Ebubekir Kurban sözlerine şöyle devam etti.

Türkiye sevgisi imandandır”

“Kalabalık bir ailede büyüdüm. Ağabeylerimle her birimiz çok farklı ideolojilere sahip insanlardık. Bir abimin evinde Humeyni posteri asılı, biri ülkücü, biri mezhepsiz, ikisi akademisyen, biri öğretmen. Gene bir gün tüm aile erkânı koyu bir tartışmaya girmişiz. Bu sefer annem de tartışmaya girdi. Şii olan abime dedi ki: ‘Oğlum illa bir öndere, şeyhe, âlime tâbi olmak istiyorsun ama yolundan gittiğin adam Kayserili olsa bari!’ Ben bu sözü duyar duymaz tartışmadan sıyrılıp bunu düşündüm. “Türkiye sevgisi imandandır” sözü böyle bir anının ürünüdür.”

Taraf giren eve melaike girmez”

Mehmet Altan, Ahmet Altan gibi isimlerin 16 yaşında Filistinli bir gencin onurlu mücadelesini anlayacağını düşünemeyeceklerini ve gâvur diliyle konuştuklarını ifade eden Kurban şunları ekledi: “Dün kalpleri İslam’a ısındırılacak olan insanlar bugün bizim kanaat önderlerimiz olmuşlar. Bunu bütün yazılarımda ve bulunduğum ortamlarda şiddetle söylememin sebebi gâvur olduklarını unutturmamaktır.”

Ermeninin yağlı ketesi kaypak Müslümanı dinden çıkarır”

Kayseri’de yaşayan Ermenilerin kete adını verdikleri içli ekmek kokusunu duyan oruçlu Müslüman kokuya dayanamayıp orucunu bozar. Kayseri’de bu olay üzerine çıkan bir sözdür. Bu sözü gâvur diliyle konuşan bazı Taraf yazarlarını, Sezai Karakoç’u ‘eski İslamcı’, İsmet Özel’i de ‘muhafazakâr’ diye nitelendirdikleri için eleştiri mahiyetiyle kullanıyormuş Ebubekir Kurban.

Ebubekir KurbanKurban ayrıca bazı Müslüman şahsiyetlerin hakikatle aramızdaki perdeyi kaldırdıklarını, merhum Fethi Gemuhluoğlu şu an yanımızda olsa daha az saçmalayacağımızı ve bu mevsimin Sezai Karakoç mevsimi olduğunu belirtti.,

Yeni bir kitap yolda

Eburbekir Kurban ayrıca “Türkiye sevgisi imandandır” dua kitabının müjdesini verdi. Önsözünü İbrahim Kiras’ın yazdığı kitap birkaç aya kadar çıkacakmış. Kurban, konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: Gesi bağlarını dinlemeden, Neşet Ertaş’ı tanımadan, anneden, babadan, mekândan ve zamandan bağımsız, Türkiye sevilmeden şuurlu Müslüman olunmaz.”

 

Kübra Özkan ve Evin Özperk haber verdi

GYY notu: "Türkiye sevgisi imandandır" sözünü merkeze almanın çok uygun olmadığını, Allahın arzına bir mesuliyet alanı ve Allah yarattığı için hürmet etmek ancak imandan olabilir. Diğer türlü karışık be Ebubekir Ağabey! Diğer türlü zaten ulus devlet körleştiriciliğinden 100 yıldır çeken millete iman için yeniden bir "Türkiye zindanı" sunmayalım! İmam Humeyni'yi ve tüm ümmet büyüklerimizi rahmetle yad ediyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2012, 13:48
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
abdullah kul
abdullah kul - 7 yıl Önce

tamam kurban abi çok dervişmeşreptir ama frenk şapkasını kafasına ters geçirip okur karşısına çıkması -benim zaviyemden- kabul edilebilir bir şey değil.

ömer bilgin
ömer bilgin - 7 yıl Önce

ismet özel'i muhafazakar değil, parfüm markası sanıyorlar denmişti.bir de zamanında kalpleri islam'a ısındırılacaklar diye bir listeden bahsedilmişti murat belge vs. :)

Ebubekir Kurban
Ebubekir Kurban - 7 yıl Önce

GYY'ye not: "Türkiye sevgisi imandandır"ı anlamak da bir nasip (GYY Asım Gültekin'in Ebubekir Ağabeyine demek istedikleridir: Türkiye sevgisi bidattır, hurafedir Ebubekir Ağabey. Osmanlı sevgisi deseniz neyse, çok fazla bişey demeyiz de, modern bir kurgu olan Türkiye neden imandan olsun? Portekizi sevmek neden imandan olmasın? Komşunu sevmek, akrabanı sevmek, Allah'ın yarattığı insanları sevmek ise güzeldir. Geldiğimiz toprağı sevmek güzeldir. Bunların adını sadece Türkiye koyanların yarın Türkiye dışındaki Müminleri sevmemize yasaklar koymayacağına, bizleri dışmihraklı suçlaması ile itham etmeyeceğine nereden güvenebiliriz? Biz "nasipsiz İslamcılar" da Türkiye'nin bir parçası olarak o sevginizden nasiplenmek isteriz.. Ama biz sevmesini bilmiyoruz abi. )

ömer
ömer - 7 yıl Önce

Agabeyleriyle ortak noktası memleket kalmıs sadece, galiba bu yüzden bu ifadeyi bu kadar emin şekilde kullanıyor.

Ercan KÖKSAL
Ercan KÖKSAL - 7 yıl Önce

Ebubekir Kurban'ın "Türkiye sevgisi imandandır" sözüyle neyi anlatmaya çalıştığını çok iyi anlıyorum. Kendisiyle bu konuda aynı düşünüyorum. "İslam" ve "Vatan" kavramlarını bir arada kullanmaktan kaçınanların bundan muradını da anlayamıyorum.

Emrah
Emrah - 7 yıl Önce

Bir GYY Notu ancak bu kadar müthiş olur.

mehmet gönenç
mehmet gönenç - 7 yıl Önce

ebuk abiyi anlamak için uğraşmayın derim...o üçüncü boyutta yaşayan bir derviştir benim için..ve allah için kendisini çok severim. evet haklısın ebubekir abi; türkiye sevgisi imandandır!

banner19

banner13