Dünyayı ancak siz kurtarırsınız!

SEDAV, kuruluşunun 6. yılında 4. dönem mezunlarını 8 Haziran Salı günü FKM' de düzenlemiş olduğu bir şal töreni ile verdi.

Dünyayı ancak siz kurtarırsınız!

Sürekli Eğitim ve Dayanışma Derneği (SEDAV)’ın mezuniyet töreni Bâb-ı Âlem’den gelen

Minklerin Kafkas dansı
(+)

miniklerin Kafkas dans gösterisi ile başladı. Gecede, SEDAV kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Ömer F. Korkmaz’ın, aynı zamanda İHH Orta Doğu Masası’nın başında olmasının farkı yaşandı. Mavi Marmara gemisine saldırı olayının yaşandığı ilk günlerde oluşturulan kriz masasında bulunan Ömer F. Korkmaz mezuniyet programında olayları farklı bir bakış açısı ile getirdi.

SEDAV da özgürlüğe giden bir konvoydur

Mavi Marmara’da bulunan isimlerden biri olan Av. Gülden Sönmez, gecede çarpıcı açıklamalara imza attı: “Bundan 1,5 ay önce bana ‘1 ay içinde iki kez İsrail’e gideceksin’ deselerdi inanmazdım. İlkinde İzzet Şahin kardeşimizi teslim almak için gitmiştik. İkincisinde ise tutsak olarak götürüldük. Allah’ın izni ile üçüncüsü olmayacak; çünkü artık İsrail diye bir yer yok ‘özgür Filistin var’ şeklinde konuştu.

Gülden Sönmez
(+)

Sönmez ayrıca, ‘Sedav bizi özgür yarınlara götürecek, ağır ağır ve emin adımlarla ilerleyen bir özgürlük gemisidir’ benzetmesinde bulundu. Gecede yazar Sibel Eraslan da bir konuşma yaptı.

Gazze’ye adanmış bir gece idi

Mezuniyetten çok Gazze’ye adanmış bir geceyi andıran programda duygu dolu anlar yaşandı. SEDAV’ın erkek öğrencileri tarafından oluşturulan bir grup Gazze için İngilizce ve Arapça şarkılar dile getirdi. Gecenin sunuculuğunu ise Seyfullah Kartal yaptı.

SEDAV kurucusu Ömer F. Korkmaz, ‘biz bu işe bir avuç insanla başladık’ dedi ve geçen yıl itibarı ile verdikleri seminerlerin yanı sıra dışarıdan lise derslerine de takviye program geliştirdiklerini, bu sene uygulamayı erkek öğrenciler için de başlatacaklarını açıkladı.

Şam’da ve Antalya’da bulunan SEDAVlı öğrenciler tarafından gönderilen mesajlar mezun arkadaşları oldukça etkiledi.

Gece, Mustafa Cihat konseri ile son buldu.

 

Zeliha Akkaya davete icabet etti

zelihaakkaya(at)gmail.com

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2010, 00:41
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Feyza Öztürk
Feyza Öztürk - 9 yıl Önce

Keşke katılabilseydik bu sene.. Geçen seneki törenden çok çok daha güzel geçmişe benziyor. Programı aktardığın için teşekkür ederim Zeliha hanım :)

no-name
no-name - 9 yıl Önce

mezunlar arasında bulunan yakınım için geceye katılanlar arasındaydım. mezunların gecenin baş aktörleri konumunda olmalarına rağmen sahnede sadece sessiz imajinatif birer figür gibi arz-ı endam etmeleri amaç-araç dengelemesinde yaşadığımız ezeli arızayı hatırlattı.mezuniyet gecesi ve mezunların tahsiline dair içerik programın yüzde 10'unu bulmuyor.talebelerimize özbenlik duygusu böyle mi vereceğiz!

banner19

banner13